Přírodní lékárna
Úvod Lékárna z přírody Poradna Lékárna z přírody Odpovědi produkty přírodní lékárna - VITISKIN GEL

Odpověď terapeuta - VITISKIN GEL

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den mám na vás velký dotaz na gel Vitiskin, jelikož má kožní lékařka mi není ochotná odpovědět.
Mohu tento gel používat když v současné době procházím umělým oplodněním? neobsahuje gel nějaké látky,které by mi mohly uškodit? Kožní lékařka mi tlačí kortikoidové a podobné masti, které se v případném těhotenství nesmí používat a o vitiskinu nechce ani slyšet, že je k ničemu.
Trpím totiž vitiligem a v letáku jsem nevyčetla složení gelu.
Mockrát děkuji za odpověd V.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
s dotazem, zda krém neobsahuje nějaké složky, které by mohly ovlivnit umělé oplodnění, by asi bylo lepší se obrátit přímo na výrobce. Osobně si myslím, že nikoliv, ale nevím, čemu se při IVF máte vyvarovat a na jakém principu fungují podávané léky.
 
Nicméně bych se na Váš dotaz podívala i z jiného úhlu. K čemu jsou kortikoidové masti na vitiligo? Jedná se přeci o onemocnění, které má vnitřní příčinu. Nechci se nějak vyjadřovat k postupu západní medicíny v tomto případě, ale zkuste používat vlastní rozum. Bez mrknutí oka by Vám lékařka předepsala kortikoidové masti, které by v případném těhotenství, mohly negativně ovlivnit plod, ale nechce se vyjádřit ke krému, který by mohl být mnohem šetrnější. Asi bych změnila lékařku. Spíše bych se na to podívala z úplně jiné perspektivy. A toto píši z pozice člověka, který si s kůži prošel anabázi s kožními lékaři, která nikam nevedla.
 
Problémy kůže mají VŽDY vnitřní příčinu. Bez změny pochodů uvnitř organismu se léčby rozhodně nedočkáte. U vitiliga je to poměrně složité a sama neznám postup. Určitě tam je nějaká autoimunní příčina, protože Váš imunitní systém ničí buňky pigmentu. Takže je potřeba nějak zmodulovat imunitní systém. V nějaké zahraniční studii jsem četla, že nemocným s vitligem se doporučuje bezlepková dieta. Nedojde sice k navrácení pigmentu do postižených míst, ale nemoc se pak nerozšiřuje. Myslím, že to za zkoušku stojí. Ublížit Vám to nemůže. Mimochodem se bezlepková dieta doporučuje i neplodným párům. Doporučuji, i když nebyla intolerance lepku prokázána – zkuste přečíst knížku ŽIVOT BEZ PŠENICE.
Na modulaci imunity bych doporučila dlouhodobě užívat Cordyceps. Je to imunomodulační houba vycházející z čínské medicíny a mimochodem je velmi doporučována i jako doplněk při neplodnosti.
 
Nevím, zda jsem Vám na Váš dotaz odpověděla dle Vašich představ, ale je to můj pohled na zdraví a řešení zdravotních problémů.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobry den prosim vás chtěla jsem se zeptat jestli tento produkt mohou užívat i male děti?
Mam rok a pul starou dcerku a myslim že se u ni oběvilo vitiligo a chtěla bych zkusit nějaky připravek jestli ji nepomuže.
Přemyšlim jestě nad SynCare Vitilan gel ale také nevim jestli ho mužu male mazat a co by bylo pro ni nejlepší děkuji.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
ani na jednom z přípravků není uvedeno omezení věku, takže jej můžete bez obav použít.
 
S pozdravem
Mgr. Kubíčková


Tisknout stránku

Kamenná prodejna v Hradci Králové a odběrní místo v Brně

Skladem máme cca 80% sortimentu, který vidíte na eshopu. Pokud si tedy půjdete pro něco konkrétního, doporučujeme zavolat. Objednávku také můžete provést prostřednictvím e-shopu, kde vidíte dostupnost každého produktu a zadat osobní odběr. My Vás pak sami zkontaktujeme, až bude objednávka připravena k vyzvednutí.
 
 
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Prodejna Hradec Králové
home   Vrchlického 961
500 02 Hradec Králové
(naproti obchodu Baťa - Gočárova třída)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
PA   10:00 - 16:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
Prodejna Brno - Otveřeno od 28.9.2020
 
home   U Červeného mlýna 616/14
612 00 Brno
(prosklený rohový obchůdek, hned naproti Kauflandu)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   10:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
 

Zákon o evidenci tržeb
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.