Odpověď terapeuta - Super Bromelain a Papain

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
 
dostala jsem doporučení na tento produkt, ale nikde jsem nenašla žádné podrobné informace. Kamarádka mi jej doporučila na mé problémy s plynatostí.
Předem děkuji za odpověď, zda je produkt vhodný.
 
K.H

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
ano, máte pravdu. Nikde žádné informace nenajdete, protože EU je má ve svém nařízení jako NON-authorised - tedy neschválená zdravotní tvrzení. Já osobně se ptám i na otázku, proč Wobenzym, který mimo jiné tyto dvě látky také obsahuje, je schválen jako lék.
 
O enzymech, jak v těle fungují a k čemu jsou potřeba, najdete informace v každé učebnici biologie ze střední školy, zde je např. jeden odstavec:
Jsou to složité organické látky, které se tvoří v rostlinných i živočišných organismech. Jsou nepostradatelné pro trávení potravy. Uvolňují potřebné vitamíny, minerální látky a aminokyseliny, které nás udržují při životě a zdraví. Rozkládají naši potravu, umožňují její zužitkování a zajišťují další metabolické procesy ve tkáních: odstraňují odpadové látky, léčí rány, pacifikují choroboplodné látky atd.
Enzymy způsobují chemické přeměny, ale samy se při těchto procesech nemění. Jsou podstatou života. Bez enzymů se buňky nemohou dělit a růst. Bez enzymů není život. Ten na naší planetě začal aktivitou enzymů a pomocí nich pokračuje.
 
Teď k vašemu dotazu. Jak jste si přečetla o enzymech, jejich nedostatek může způsobovat plynatost, protože pokud jich je v těle málo, nefungují dostatečně metabolické procesy. Jejich dodání do těla může pomoci. Za zkoušku to určitě stojí. Kdyby po měsíci nedošlo ke zlepšení, hledala bych dál.
 
Pokud se chcete léčit pomocí přírodní medicíny, je to vždy o tom, že se nalezne příčina problému a těch může být mnoho. Může to být např. sedavé zaměstnání, které způsobuje tzv. stagnaci ve středním ohništi. Může to být i tím, že konzumujete příliš mnoho cukru, který plynatost velice rád způsobuje. Hodně často to bývá i nějaká intolerance na potravinu. Nejvíce to dělá mléko a mléčné výrobky, hlavně pokud se konzumuje ráno k snídani, takže eliminační dieta třeba na měsíc není špatná.
 
Jak vidíte, je celkem složité odpovědět na vaši otázku. Přírodní medicína je o celostním přístupu, tedy musí se zhodnotit vše, co se v těle děje a pak to pomalu odstraňovat. Tak jedině se dojde k uzdravení.
 
Pro lepší pochopení celostní medicíny si můžete přečíst tento článek na blogu - http://janakubickova1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=478003
 
V případě dalších otázek jsem Vám k dispozici.
 
S pozdravem