Dostupnost

Značky

Zobrazit více Zobrazit méně

Cena

Naposledy prohlížené produkty

Doplňky stravy z medicinálních hub tradiční čínské medicíny

Používání hub v přírodní medicíně se nazývá mykoterapie. Ve východní medicíně jsou užívané po tisíce let k udržení zdraví a pěstování dlouhověkosti. Svoji historii mají i v našem tradičním bylinářství, kdy se využívala hlavně hlíva ústřičná a penízovka sametonohá.

Houby patří k nejstarším formám života na Zemi.

Obecně bychom mohli říci, že jejich užívání pomáhá k normální funkci imunitního systému, ale v rámci celostního přístupu, kdy dochází k individuálnímu zhodnocení stavu, mohou mít pro naše těla mnohem větší přínos.
 
Filtrovat podle

Dostupnost

Značky

Zobrazit více Zobrazit méně

Cena

Doporučujeme

Dalších 36 produktů

Výzkumy hub v posledních letech se zaměřují především na důkazy akceptovatelné západní medicínou. Sledují se jednotlivé chemické látky a jejich účinky hlavně na imunitní a kardiovaskulární systém. Selektují se látky jako enzymy, beta-glukany, triterpenoidy, alkaloidy, inhibitory trombinu, jednotlivé minerály apod. Mluvíme pak o ovlivňování mechanismů nespecifické imunitní reakce jako je zánět, fygocytóza nebo funkce makrofágů. Nicméně tím je používání hub spíše symptomatické a omezené hranicemi znalostí o obsahovaných látkách.
 
V TČM se houby používají dle syndromologie (např. zvyšuje jang ledvin, odfiltrovává vlhkost). Čímž se otevírá prostor pro udržování zdraví toho konkrétního člověka, nikoliv řešení jeho nemoci. Zdraví dle TČM znamená udržet celistvost a harmonii organismu.
 
Co se týče výzkumu hub, jejich účinků a zkoumání důkazů akceptovatelných západní medicínou, tak mezi špičku na světě patří Japonsko.