Dostupnost

Značky

Cena

Naposledy prohlížené produkty

Přírodní doplňky stravy a vybrané produkty podle TČM pro léto

S létem se podle tradiční čínské filosofie dostáváme do energie ohně.

Orgány léta jsou srdce a tenké střevo, kterým bychom v tomto období měli věnovat zvýšenou pozornost. Emocí srdce je radost a dlouhé letní večery jsou skvělou příležitostí k radostným prožitkům.

V létě nás víc, než kdy jindy, může trápit nadbytek horka v organismu. Zaměřte se tedy na jeho přirozené ochlazování. Můžete zařadit více syrové zeleniny, potravin hořké chuti (rukola, listové saláty apod) a ideálně popíjet vlažný mátový nebo chryzantémový čaj. Při letních grilovačkách volte spíše ryby, grilovanou zeleninu nebo třeba pogrilujte ananas. Hovězí a vepřové naložené v oleji nechte na chladnější dny. 

Produkty, které by se vám mohly v létě hodit.

Filtrovat podle

Dostupnost

Značky

Cena

Co si představit pod energií ohně

Energie ohně reprezentuje léto a slunce. Příroda i my si toto období užíváme plnými doušky. Jsme bezstarostní a radost je pro nás mnohem přirozenější.
Oheň je nejaktivnějším prvkem. Je namířený směrem ven a nahoru.
 
Lidé, kteří mají oheň v rovnováze, jsou charizmatičtí a dokážou svým nadšením lehce strhnout. Pokud je však třeba v převážné míře uložen ve spodním ohništi, má to za následek nesnesitelnou sexuální žádostivost.
Období ohně začíná v půlce května a končí koncem července. Někdy v obdbí, kdy nám svatá Anna přinese chladná rána.
 
Do půlky srpna pak je "přechodové období" DOJO, které nás pomalu transformuje a připravuje na KOV.

K ohni patří duše šen (SHEN)

Dle čínské filosofie se duše skládá z pěti aspektů, které mají určitou energii a vnitřní hlas. Představují pro nás určitou kvalitu, která je nutné pro rovnováhu celku. 
K ohni patří duše šen, která "bydlí" v srdci. Je jakýmsi vládcem. V našem moderním pojetí bychom ji mohli nazvat egem. Poukazuje na činnost myšlení, vzhled, kvalitu citového života, vědomí, poznávání, spánek, nápady, dlouhodobou paměť.
Duší SHEN se lišíme od zvířat. Představuje realizaci sama sebe v kontextu k okolí.

Horko

Problém s ohněm mají vždy něco společného s horkostí. A protože nejde oddělit oheň a duši šen, jedná se často o problémy emoční.
Pokud radost a extáze nejsou dostatečně vyváženy vnitřní čistotou a klidem, mohou se lehce proměnit v šílenství. Ale emoce se mohou projevit i tělesně, a to třeba horkem v oblasti močového srdce nebo neklidem v oblasti srdce.

Šeď běžných dnů

Když spadneme do stereotypu a všední dny nám plynou jednotvárně, často se nám ohně nedostává. Nemáme chuť na sex, je nám zima a naše duše nežije radostně. 
Zkuste se každý den alespoň jednou od srdce zasmát, tak abyste nakazili i lidi okolo. Tancujte, jen tak. Vyhýbejte se pomluvám a klábosení s lidmi, kteří ve vás nedokáží zažehnout jiskru. A vypněte televizi.