Dostupnost

Značky

Zobrazit více Zobrazit méně

Cena

Naposledy prohlížené produkty

Doplňky stravy jako adaptogeny pro větší odolnost organismus

Byliny označené jako adaptogen zlepšují fyzický a duševní stav, stimulují schopnost přizpůsobit se různým změnám prostředí, zvyšují buněčnou a běžnou odolnost vůči škodlivým faktorům a normalizují aktivitu centrálního nervového systému. Mají stabilizační efekt na neuroendokrinní soustavu.

Působí jako účinná tonika a v zájmu zachování zdraví je lze užívat denně. Jsou bezpečné, pozoruhodně všestranné a v mnoha tradičních medicínách se užívaly již před mnoha staletími.

Rostliny jsou farmakologicky aktivní látky, stejně tak adaptogeny. Ač jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších, tak i u nich jsou jistá pravidla.
Mluví o nich třeba Romana Farna v našem podcastu O celostní terapii, oční józe i bylinkách.
Lidem, kteří jsou jinové konstituce (introvertní, chladní, bledí, pomalejší, zahlenění) doporučuje spíše gotukolu nebo maralí kořen, protože mají teplou povahu.
Lidem, kteří mají jangovou konstituci (extrovertní, hodně a nahlas mluví, tíhnou k horkostem, zánětům, vysokému krevnímu tlaku) doporučují spíše pazvonek nebo pětilistý ženšen.
 
V této kategorii najdete byliny, které schválených zdravotních tvrzeních mají povoleno tvrdit, že se jedná o ADAPTOGEN. Je mnoho dalších bylin, které v tradičních zdrojích najdeme jako adaptogeny, ale nesmíme je v této kategorii nabízet, protože to nemají v povolených tvrzeních.
 
 
Filtrovat podle

Dostupnost

Značky

Zobrazit více Zobrazit méně

Cena