Rozchodnice růžová - sušený kořen 50g

Rozchodnice růžová - sušený kořen 50g

Rozchodnice je srovnávána se ženšenem, v některých případech je její účinek na CNS i vyšší. Je oblíbena u studentů, manažerů, duševně pracujících pro souvislost s pamětí, výkonností mozku, ale i pro pomoc při stresu.

NEDOSTUPNÉ U DODAVATELE

Data vložená do tohoto formuláře jsou přísně důvěrná. Vyplněním a odesláním souhlasíte se zpracováním vložených údajů.
 
V rámci nového nařízení EU - GDPR nám poskytujete citlivé informace o vašem zdravotním stavu, což vyžaduje váš vědomý souhlas se zpracováním těchto údajů.
 
Abyste věděli s čím souhlasíte, zde je popis jak takové zpracování u nás probíhá. Formulář přijde na email Mgr. Jany Kubíčkové. Tam je do doby, než na něj odpoví a ihned poté je vymazán. Vzhledem k tomu, že odpovídá z emailu, zůstává viset v odeslané poště. Na vaši žádost jej odtamtud můžeme kdykoliv vymazat. Automaticky to však neděláme. Doručená data jsou nějakou dobu také v systému eshopu, odkud jsou pravidelně vymazávána - automaticky. Nemáme jakýkoliv zájem tyto informace schraňovat.
Více o ochraně osobních údajů na tomto eshopu najdete ZDE.
 
Pokud se vám po přečtení všech těchto nutných formalit nepřitížilo, pošlete nám váš dotaz. 
 
Dříve jsme dotazy a odpovědi po souhlasu zveřejňovali, aby byli přístupné i ostatním (dost často se opakují). To však již dělat nemůžeme. To ale nevadí, to nejdůležitější tam již je z dob před GDPR. 
 *
 *
 *
Další souhlasy či nesouhlasy
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Popis

Rozchodnice růžová - kořen (Rhodiola rosea) 50g

Zlatý kořen, Rodiola, Rhodiola, Mistrův kořen, Růžový kořen
 
Rozchodnice růžová neboli Rhodiola rosea patří do čeledi Crassulacea, roste ve vyšších polohách na Dálném východě (jejím domovem je východní Sibiř), ale také v horách západní, jižní i střední Evropy. U nás a na Slovensku patří mezi chráněné rostliny. Vůně jejích žlutých květů je podobná růžovému oleji, a proto dostala přívlastek „rosea“.  Na Sibiři se říká: “ kdo pije čaj z rozchodnice růžové, ten se dožije více než 100 let.“ Rozchodnice růžová je uctívána nejenom v Rusku, ale i v Číně a ve Střední Asii.
 
KDY POMÁHÁ
Rozchodnice růžová má povolená následující zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14.12 2012.
 • Kognitivní a duševní výkonnost.
 • Krevní oběh.
 • Normální trávení.
 • Adaptogen - nervový systém - únava - stres.
 • Srdce a cévní systém - okysličení.
 • Fyzický vývkon a kondice.
 • Antioxidant.
SLOŽENÍ
Drcený kořen rozchodnice růžové pro přípravu čaje či tinktury.
 
Alkoholový extrakt se připraví naložením kořene do 40% alkoholu na 2-4 týdny, užívá se půl až 1 čajová lžička 2-3krát denně. 
 
Další možností je odvar (čaj), který se připraví tak, že se jedna čajová lžička kořene vaří 7-10 minut v 1 litru vody a potom se odvar ještě luhuje 40 minut. Pijí se 2-3 sklenice s medem nebo cukrem denně. Je velmi chutný.
 
UPOZORNĚNÍ
 • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Uchovejte mimo dosah dětí.
 • Skladujte při teplotě do 28°C.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu - doplněk stravy.
Velikost balení
50 g
Značka
Vegetalismus
Rozchodnice růžová kořen - ILUSTRAČNÍ FOTO

Rozchodnice růžová - sušený kořen 50g

Můžete doplnit o