Ekologické a mezinárodně certifikované produkty Demeter

Certifikát Demeter je mezinárodním označením pro produkty, které splňují přísné podmínky. Stojí na principech ekologie, etického přístupu a udržitelného rozvoje.
 
Označení najdete nejčastěji na potravinách, kosmetických produktech a oděvech, které splňují přísné biodynamické standardy pro trvale udržitelný rozvoj.
Logo Demeter je mezinárodní ochrannou značkou zboží, které neobsahuje zdraví a přírodu ohrožující složky a i při jeho výrobě byly dodrženy zásady ochrany životního prostředí.
 
Produkty označené logem Demeter najdete po celém světě, nejrozšířenější jsou v Německu a v Rakousku.
 
Demeter (Démétér) je v řecké mytologii bohyní polodnost a rolnictví. Název certifikátu tedy není vůbec nahodilý. Jméno Demeter také znamená "matka". 

Objevte kouzlou produktů s tímto označením.

Filtrovat podle

Dostupnost

Značky

Cena

Dalších 36 produktů

Biodynamické zemědělství – magie nebo tradice našich předků?

Biodynamické zemědělství je hospodaření s půdou a přírodními zdroji, které je protikladem drancování přírody a chemického hnojení. Bere ohled na přirozené cykly a dlouhodobou udržitelnost. Hlavní pravidla vycházejí z ekologie, používání přírodních hnojiv a etického přístupu.
 
Na biodynamickém zemědělství je nejzajímavější hospodaření podle kosmických procesů – vlivu planet, hvězd, Měsíce a Slunce, a použití měsíčního kalendáře, který z těchto fází vychází. Nejsou právě toto postupy, které využívali naši předci ve svých zemědělských začátcích?
Více si o této certifikaci můžete přečíst ZDE: