Veterinární produkty

Majitelé zvířat, zejména psů a koček, se o zdraví svých mazlíčků stále více a více aktivně zajímají.
 
Předmětem tohoto zájmu jsou i vitamínové, minerální a bylinné doplňky krmiva. Tyto doplňky mohou podpořit zdraví a pohodu zvířat a být cennou součástí řešení různých zdravotních výzev.
 
Pokud vaše zvíře přijímá doporučené množství kvalitního komerčního kompletního krmiva, mělo by mít dostatek nezbytných živin. Při stavech spojených se zvýšenými nároky na živiny, jako je například gravidita nebo laktace, pooperační apoúrazové stavy, podstupování dlouhodobé, například onkologické, léčby, onemocnění gastrointestinálního traktu nebo u starších zvířat, je doplnění specifických živin doporučeno. 
 
 
Nikdy nezapomínejme, že nejlepším lékem pro každé zvíře je láska jeho páníčka.
Filtrovat podle

Dostupnost

Značky

Cena

Podkategorie

To stejné platí v případě, kdy zvíře konzumuje nedostatečné množství kompletního komerčního krmiva nebo je krmeno alternativními způsoby, například metodou BARF.
 
Mezi nejčastější doplňky krmiva u psů a koček patří například glukosamin a chondroitin sulfát.Těmito látkami můžete podpořit zvířata s různými onemocněními pohybového
systému, například psy s artrózou.
 
Rybí olej nebo jiné přípravky na bázi omega-3 nenasycených mastných kyselin rovněž prospívají kloubům, a mohou podpořit i zdraví kůže a lesk srsti.
 
S-adenosylmethionin se s úspěchem využívá u zvířat s onemocněním jater.
 
Zvířatům po antibiotické léčbě nebo zvířatům s různými zažívacími obtížemi mohou prospět probiotika. Stejně jako lidé, jsou i naše zvířata vystavena zátěži z prostředí. Například psi a
kočky majitelů, kteří kouří, mají vyšší riziko vzniku onemocnění plic včetně rakoviny. V těchto případech je možné zvířata podpořit správně zvoleným přípravkem na podporu
imunitního systému.
 
Podobně jako u lidí mluvíme i u zvířat o medicíně komplementární, která třeba právě skrze doplňky krmiva doplňuje konvenční veterinární léčbu. Mezi nejčastější metody komplementární veterinární medicíny patří například terapeutická výživa, bylinná léčba nebo homeopatie. V některých případech může vhodně zvolená komplementární medicína potíž zcela vyřešit. Závažnější obtíže je ale vždy doporučeno nejprve konzultovat s veterinárním lékařem nebo jiným odborníkem.