Odpověď terapeuta - PTALI JSTE SE NÁS NA KAMENEC - přírodní deodorant

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, zcela náhodou jsem narazila na informaci o přírodním deodorantu. Blíží se letní období a mne čeká obrovský problém. Na těle ani na nohou se nijak zvlášť nepotím, ale z obličeje a vlasů mi doslova kape nepřetržitý pot.I  když nezapáchá je to hodně nepříjemné. Skoro celé léto mi neoschnou vlasy. Prosím o info zda kamenec lze použít i na obličej a vlasy. Vřelé díky za info.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
přírodní deodorant kamenec nezabraňuje pocení, pouze neutralizuje pachy. V tom je jeho použití vhodné. Nenarušuje přirozenost chodu těla, kdy pocení je normální fyziologický proces. Jakmile se příliš zabraňuje pocení, dochází k tomu, že to, co chce tělo pocením vyloučit, zůstává v těle.
 
Pokud je však pocení patologické jako u Vás. Tedy že se hlava potí natolik, že neuschne, je nutné hledat příčinu někde uvnitř - nejsou funkční nějaké regulační mechanismy těla.
 
Když se na to podívám z pohledu čínské medicíny, tak pocení na hlavě představuje nějakou horkost nebo vlhkou horkost v žaludku (v dráze žaludku – neznamená to, že musíte mít nutně nemocný žaludek). Nebo to může být nějaká horkost v horním ohništi – plíce, srdce. K této diagnostice je však nutná osobní konzultace a zhodnocení celého zdravotního stavu – tedy co se Vám v těle děje. Vzhledem k tomu, že se Vám to děje hlavně v létě, kdy je horko působí i jako vnější činitel, zkusila bych se touto cestou vydat.
 
Pokud tedy opravdu chcete svůj problém řešit, zkuste si v okolí najít nějakého dobrého terapeuta čínské medicíny, který Vám pomůže zregulovat Vaše fyziologické procesy a pomůže problém odstranit, nikoliv potlačit. Musí se přijít na to, proč se to horko v těle vytváří a to zharmonizovat. Z mé zkušenosti jsou to nejčastěji emoce.
 
V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici.