Fytohormony a doplňky stravy pro kondici ženského organismu

Fytohormony jsou látky rostlinného původu, jejichž molekuly a struktura je podobná lidským hormonům, a tak mohou různými mechanismy ovlivňovat hormonální stav organismu. Nejčastěji se setkáváme s označením fytoestrogen, ale v přírodě najdeme i fytoprogesteron.
 
Fyto z řečtiny = rostlina.
 
Regulaci našeho hormonálního systému ovlivňuje celá řada faktorů. S přibývajícím věkem ubývá pohlavních hormonů, extrémní stres může způsobit neplodnost a špatná životospráva může způsobit snížený počet spermií u mužů. Při volbě správných bylin je nutné všechny faktory "života" zohlednit.
 
Pokračovat ve čtení můžete níže (pod produkty).
Filtrovat podle

Dostupnost

Značky

Cena

Hormonální systém je jeden ze 4 hlavních regulačních mechanismů v těle. Společně s imunitním systémem, CNS a GALT (střevní lymfatická tkáň) udržuje naše tělo v homeostáze (rovnováha). Všechny tyto 4 regulační mechanismy se navzájem ovlivňují. Hormonální systém je řízen CNS, GALT i imunitním systémem, ale zároveň tyto systémy řídí. Nelze jej tedy vydělit z celku.
Občas mám v praxi pocit, že neexistuje hormonálně vybalancovaná žena. "Něco na hormonální nerovnováhu" je jeden z nejčastějších dotazů v naší e Poradně.
Když mluvíme o hormonech, nemluvíme pouze o ženských hormonech progesteron a estrogen, které jsou nutné pro život a zdraví každé ženy, ale také o hormonech štítné žlázy, hormonální činnost slinivky břišní nebo tvorbě hormonálního prekurzoru DHEA, kterému se přisuzuje to, že zpomaluje proces stárnutí.
 
Rozhodně tedy stojí za to, mít svůj hormonální systém vyladěný.