Odpověď terapeuta - WILD YAM

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den. Může přípravek WILD YAM pomáhat i na padání vlasů?

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
pokud je padání vlasů podmíněné nějakou hormonální nerovnováhou, mohl by mít tento přípravek na jejich padání příznivý vliv. Nemám s tím konkrétní zkušenost, ale efekt by tam jistě mohl být zaznamenán.
 
Správné používání přírodních látek je o hledání příčin. PROČ Vám ty vlasy padají. A těch příčin může být několik. 
 
Nedokáži Vám tedy odpovědět, zda konkrétně Vám přípravek pomůže. Nicméně, pokud se u Vás objevuje nějaká hormonální nerovnováha, tak bych to zkusila. Nelze však očekávat efekt po týdnu ani měsíci. Minimální doba podávání by měla být 3 měsíce.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
dostala jsem tento produkt doporučený od kamarádky na mé problémy při menstruaci - výrazné PMS, opožďování menstruace a migrény. U produktu však nic takového napsaného není. Je tento produkt na to vhodný?
Děkuji za odpověď.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
u produktu to uvedené není, protože to tam být uvedené nesmí. Dle nařízení EU jsou doplňky stravy a bylinné přípravky určeny pouze pro zdravé lidi, nesmí se tedy uvádět, že by mohly mít jakýkoliv vliv na zlepšení zdravotního stavu.
 
Já osobě s touto bylinou moc nepracuji, ale podle informací, které jsem o ní přečetla, by měla mít přízniví vliv na hormonální nerovnováhu. Obsahuje mimo jiné látku dioscin, která stimuluje tvorbu progestronu. Celkově také podporuje funkci žláz s vnitřní sekrecí, takže lze očekávat příznivý vliv u menstruačních potíží.
 
S pozdravem