Odpověď terapeuta - KUDZU

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den.
chci poprosit o odpověď na dotaz, jestli se může užívat kudzu spolu s třezalkou. Užívám třezalku 2krát denně 400 mg. Třezalka Vito Life. Brávala jsem Jarsin, ale už se nedováží, tak jsem to nahradila touto třezalkou. Brala jsem k této třezalce ještě tryptofan Allegra 200 mg. Ale chtěla bych tryptofan nahradit kudzu, protože jsem v minulé kombinaci necítila pokrok.
Psychiatrička by byla raději pro chemická AD, ale nesnáším je.
Děkuji.
L.R.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
určitě můžete tuto kombinaci vyzkoušet. Kontraindikace tam není, i když na to neexsituje žádná relevantní studie. Nicméně ta není ani na kombinace léků - např. když užíváte léky na tlak a cholesterol, tak neexistuje studie, co ty léky společně dělají. Přesto to užívá polovina naší populace.
Kudzu je potravina ve formě škrobu s účinky, které mohou pomoci. Nicméně vždy záleží na stavu pacienta. Je potřeba to tak měsíc až dva vyzkoušet. Doporučila bych Vám 3 x denně zamíchat polévkovou lžíci do 200 ml vody.
Pokud byste po dvou měsících necítila zlepšení, je možné ještě vyzkoušet jako přírodní antidepresivum TRYPTOZEN. Máme na něj poměrně dobré ohlasy.
Máte-li jakékoliv další otázky, neváhejte opět napsat.