Odpověď terapeuta - Homocystein modulátor

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, mám dotaz a prosbu. Můj příbuzný měl mozkovou příhodu, doporučila jsem mu užívání Homocysteinu /využíval 2 balení/cítil se lépe a teď ten dotaz může užívat bez přerušení další balení? Děkuji za odpověď
D.S

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
ano, může. Ideální doba pro užívání je až 2-3 měsíce, někdy i déle.
Doporučuji si nechat hladinu homocyseinu zkontrolovat a pokud má již za sebou mozkovou příhodu, tak jednou za rok ty testy zopakovat. V případě zvýšení hladiny, kúru opět zopakovat.
Pravidelná kontrola hladiny Homocysteinu je u lidí s kardiovaskulárním onemocněním velmi důležitá.
V případě otázek nás opět kdykoliv zkontaktujte.


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, ráda bych se optala na tyto kapsle (Homocystein modulátor). Před rokem mi zjistili zvýšenou hladinu homocysteinu v krvi. Tyto kapsle jsou jako doplněk? Plánuji také miminko tak jestli když to budu brát, mi to pomůže abych měla menší riziko potratu a předčasného porodu?
Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem V.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
pokud máte zvýšenou hladinu homocysteinu je určitě na místě užívat látky, které jsou obsažené v tomto produktu. Je skutečně věděcky prokázané, že Vitamin B6 a B12 a Kyselina listová pomáhají snižovat homocystein v krvi.
 
Více se o tom můžete dočíst v tomto článku o homocysteinu: Homocystein - klíč ke zdraví.
 
Já k tomu většinou ještě doporučuji LecitinZinek.
 
K Vašim dalším otázkám:
  • Ano, tyto kapsle jsou jako doplněk stravy. Látky v něm jsou přírodního původu a jedná se o velmi dobře sladěný produkt. Dle mých zkušeností velmi účinný.
  • Pokud plánuejte na miminko, je určitě dobré se homocysteinem zabývat. Tento produkt obsahuje kromě jiného kyselinu listovou, kterou byste v případě plánování těhotenství určitě měla užívat (minimálně 400 mcg). 
  • Co se týče rizika potratu a předčasného porodu, tak na to Vám úplně nedokáži odpovědět. Tam je tolik aspektů, které se mohou stát, že je asi těžko ovlivníme pouze kyslinou listovou. Hlavně buďte psychicky v pohodě a nežijte ve zbytečném strachu z toho co by se mohlo nebo nemohlo stát. Dobrá výživa je určitě důsležitá, ale mnohem důležitější jsou pohodové emoce.
Pokud byste měla jakékoliv další otázky, neváhejte opět napsat.
 
S pozdravem