Přírodní lékárna
Úvod Lékárna z přírody Poradna Lékárna z přírody Profil - MUDr. Svatava Zatloukalová

Přírodní lékárna - odborné poradenství

MUDr. Svatava Zatloukalová
  • Ordinace celostní medicíny
  • Cvičitelka jógy  III. a II. stupně
  • Cvičitelka Nordic Walking
  • Lektorka osvěty „ Škola lásky v rodině„  dle etiky PhDr. Jiřiny Prekopové
Má cesta od klasické k celostní medicíně
Narodila jsem se v r. 1953 a už od dětství jsem snila o tom, že budu lékařkou. Byla jsem takové to věčně nemocné dítě a velmi mne ovlivnila naše rodinná lékařka, která léčila už úsměvem a přiložením rukou na tělo. Chtěla jsem být také taková.
V r. 1978 jsem ukončila studium na lékařské fakultě v Brně a nastoupila jako lékařka v nemocnici v Pardubicích, nejprve na interním a později plicním oddělení, kde jsem strávila téměř 30 let. Z toho více než 20 let jako zástupkyně primáře oddělení.
Dlouhá léta mne klasická medicína bavila a naplňovala. I dnes jsem si vědoma toho, že klasická medicína tady má své důležité místo a často život zachraňuje. Ale během let v nemocnici jsem si začala uvědomovat, že často své pacienty neléčíme, ale jen potlačujeme příznaky a udržujeme chronický stav nemoci. Uvědomila jsem si, že opakované podávání antibiotik a hormonů má celou řadu nežádoucích účinků a neřeší příčinu onemocnění. Ale nevěděla jsem, jak jinak bych to měla dělat.
 
Teprve vlastní zdravotní problémy před 10 lety mne přivedly k celostní medicíně, k hledání jiné cesty k vlastní úzdravě a také k nové životní cestě i profesi.  Ale bez 30tileté praxe klasické medicíny bych nemohla dělat to, co dnes dělám tak, jak to dělám.svatka
 
Celostní medicína vnímá člověka jako komplexní mechanismus, jako celek, ne jen jako jeho jednotlivé orgány. To, co běžně považujeme za chorobu /žlučníkové kameny, vysoký krevní tlak, zhoubný nádor/není ve skutečnosti onemocnění. Je to jen jeho příznak, jen jeho tělesný projev. Příčina onemocnění je úplně někde jinde.
Choroba sama je spíše disharmonií ve vědomí člověka, známka toho, že vypadl ze svého přirozeného řádu. Je to porucha celého člověka, ne jen jeho jednotlivého orgánu.
 
Co je to nemoc?
NE-MOC, nemám moc nad svým životem, mám nemoc. Abych se uzdravil, musím být opět mocný. Musím uchopit zodpovědnost za svůj život a zdraví do vlastních rukou. Nemoc je vždy informace o tom, že něco dělám ve svém životě špatně. Pokud to pochopím, najdu a odstraním ze svého života, nemoc nepotřebuji.
 
Nemoc ani jakýkoliv jiný problém není trest, ale je to vždy příležitost k osobnímu růstu.
 
Abychom se mohli uzdravit, musíme zcela změnit svůj životní styl, hýbat se, naučit se správně dýchat, změnit stravu, myšlení, postoje, uzdravit své vztahy, odpustit všem, kteří nám ublížili, ale také sami sobě.
 
Pokud chci tedy svému klientovi poradit, jak se má uzdravit, musím znát jeho životní příběh, jeho radosti i starosti, vztahy, jeho způsob relaxace, jeho návyky i zlozvyky, stravovací návyky apod.
Tělo má obrovské samoúzdravné schopnosti.
 
Celostní medicína klade důraz na prevenci, na udržení nebo obnovení rovnováhy v organismu.
Celostní medicína využívá i příznivého vlivu doplňků stravy na organismus.
Nejdůležitější je však vždy celková změna životního stylu a aktivní přístup k vlastnímu zdraví. Nečekat, že náš problém za nás vyřeší někdo jiný, lékař nebo léčitel. My sami jsme tím rozhodujícím činitelem v udržení nebo obnovení svého zdraví. 
 
Je lepší zapálit svíčku nežli lamentovat nad tmou.
Tisknout stránku

Kamenná prodejna v Hradci Králové a odběrní místo v Brně

Skladem máme cca 80% sortimentu, který vidíte na eshopu. Pokud si tedy půjdete pro něco konkrétního, doporučujeme zavolat. Objednávku také můžete provést prostřednictvím e-shopu, kde vidíte dostupnost každého produktu a zadat osobní odběr. My Vás pak sami zkontaktujeme, až bude objednávka připravena k vyzvednutí.
 
 
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Prodejna Hradec Králové
home   Vrchlického 961
500 02 Hradec Králové
(naproti obchodu Baťa - Gočárova třída)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
PA   10:00 - 16:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
Prodejna Brno - Otveřeno od 28.9.2020
 
home   U Červeného mlýna 616/14
612 00 Brno
(prosklený rohový obchůdek, hned naproti Kauflandu)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   10:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
 

Zákon o evidenci tržeb
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.