Odpověď terapeuta - Zdraví pro ženu (Dr. Frej - Ajurvéda)

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně produktu Zdraví pro ženu, zda tento přípravek ovlivňuje ovulaci? Asi pomáhá při potížích s menstruací a menopauzou, ale mně se jedná o ovlivnění ovulace. Popřípadě, zda užívat jednu nebo dvě kapsle denně?
Děkuji,
s pozdravem
J.M

Odpověď Přírodní lékárna
Dobrý den,
Zdraví pro ženu se doporučuje užívat 2-3 kapsle denně a ovlivňuje i ovulaci jako fytoestrogen, nikoli progesteron.
 
Odpověděl Dr. Frej


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, mám nadměrně silnou menstruaci, která trvá až 10 dní, tím se i zkracují dny mezi cykly, takže je pouze pár dní, kdy mohu být v klidu a užívat si dny bez menstruace. Je i v tomto případě účinný produkt "Zdraví pro ženu" a jak dlouho se má užívat? Děkuji L.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
já Vám musím odpovědět, že nevím, zda Vám pomůže. 
 
Pokud chcete řešit své problémy pomocí přírodní medicíny, musíte znát příčinu problému. Tedy PROČ je menstruace dlouhá a PROČ se cykly zkracují. A to PROČ, je velmi složité zjistit.
 
Nadměrná menstruace většinou ukazuje na nějakou prázdnotu čchi sleziny (je to jedna z příčin). Zároveň s tím by se objevovaly potíže jako únava, častá tvorba modřin, závratě apod. Ale samozřejmě tam může být příčina i úplně jiná.
 
Bez znalosti příčiny Vám nedokáži odpovědět na otázku, zda produkt pomůže nebo nikoliv. Každopádné bych ho zkusila, je velmi účinný a ženy si ho při problémech s menstruací chválí. Ještě bych ho zkombinovala s:
Výsledek lze očekávat cca po 3 měsících podávání. Pokud do této doby nedojde ke zlepšení, doporučuji vyhledat konzultaci u terapeuta. Bude skutečně nutné hledat tu příčinu.
 
Pokud byste měla jakékoliv další otázky, neváhejte opět napsat.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
upraví se můj nepravidelný cyklus v pravidelný je i větší šance na početí ???
Děkuji.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
k tomu, abych Vám byla schopna odpovědět, potřebuji podrobnější informace.
Hlavně jak je Váš cyklus přesně nepravidelný. Dostáváte menstruaci častěji než je obvyklé nebo naopak nepřichází? Jaké jsou intervaly? Jaký je průběh mesntruace - máte bolesti břicha, zhorší se Vám před ní pleť nebo bolív Vás prsa?
Co se týče početí - snažíte se již nějakou dobu? Pokud ano, jak dlouho?
 
Jakmile mi odpovíte na výše uvedené otázky, budu schopna Vám poradit vhodný produkt nebo jejich kombinaci.
 
Hezký den


Otázka Přírodní lékárna

Pokračování diskuze
 
Mám nepravidelný cyklus od 26 dnů až po 40. Spíše později  Doba menstruace je 3 - 6 dnů. Bez obtíží, jen mě občas pobolívají prsa, ale žádné drama to není.
Snažíme se o početí rok, jsme prý oba zdraví.

Odpověď Přírodní lékárna
Dobrý den,
 
v tomto případě bych Vám doporučila tuto kombinaci:
 
Zdraví pro ženu v dávce 2 kapsle denně.
 
Tinktury 
Jeřáb ptačí 20 kapek ráno a 20 kapek večer.
Andělika čínská 30 kapek ráno a 30 kapek večer.
 
Vše podávat tak dlouho, dokud se menstruace neupraví tak, že 3 x po sobě přijde pravidelně. Nebo do případného těhotenství.
 
V přípravě na těhotenství by také neměla chybět kyselina listová. Hlavně se nijak nestresujte z toho, že to nejde. Pokud jste oba v pořádku, tak jen nepřišla ještě ta správná doba. Tělo je velmi chytré a až ucítí, že je Váš organismus v rovnováze a jste schopná donosit zdravé dítě, tak těhostenství povolí.
 
Pokud byste měla jakékoliv další otázky, neváhejte opět napsat.
 
S pozdravem