Odpověď terapeuta - Vánek hedvábného vějíře

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, dostala jsem doporučení od kamarádky, které tato směs pomohla při nočním svědění. Je na to vhodná?
J.H

Odpověď Přírodní lékárna
Dobrý den,
 
to je přesně otázka, na kterou nedokáži odpovědět.
 
U bylin a bylinných směsí platí, že co pomohlo sousedce, vůbec nemusí pomoci vám. Byliny se totiž nedávají na projevy, ale na terén. Tedy je potřeba si odpovědět na otázku, PROČ je tam noční svědění. Na tuto otázku jsem schopna odpovědět po nějaké konzultaci, kdy se vás ptám na různé další projevy zjistím, zda je terén vlhký, suchý, prázdný, plný atd.
 
Obecně vám mohu říci, že tuto směs dávám na kožní obtíže projevující se vyrážkou, která je zarudlá, mokvavá nebo suchá, svědivá. V moderním slova smyslu sem řadíme různé ekzémy, kopřivky a kožní plísně. Typické je zde zhoršování kožních obtíží teplem. Cíleně působí na zlepšení látkové výměny v kůži, ale její působení je komplexní a dochází k celkovému pročištění organismu a úpravě zažívání. Takže společně s vyrážkami se mohou objevovat i trávící obtíže (hlavně pak nadýmání a chronické průjmy).
 
Na noční svědění, bez nějakého skutečného kožního projevu, bych spíše volila Elixír nebeského císaře a něco na pročištění jater (např. Kořen pampelišky).
 
Nicméně to berte jako obecné doporučení. Bez řádné diagnostiky to ani jinak nejde.
 
S pozdravem
Mgr. Jana Kubíčková