Odpověď terapeuta - PTALI JSTE SE NÁS NA L-TRYPTOFAN

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li látky obsažené v tomto přípravku mají nebo mohou vliv na růst váhy?
Případně zda-li byste nevěděl(a) o nějaké podobném přípavku, který má spíše vliv na snížení hmotnosti nebo alespoň jejím nenarůstání?
P.O.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
při užívání přípravku L-Tryptofan dochází i ke snížení chuti k jídlu. Nemá tedy vliv na nárůst váhy. Spíše naopak.
 
Pokud však trpíte náznaky depresí a tloustnutím, tak bych Vám doporučila to řešit i prostřednictvím terapií. Psychické problémy mohou často vyústit v přejídání nebo hladovění, aniž byste si to uvědomovala. Mohou to být dvě spojené nádoby, které souvisí s našim podvědomím a emočními vzorci. Tabletky L-tryptofanu mohou pomoci překlenou složité období, ale příčinu nevyřeší.
Vyzkoušejte např. RUŠ terapii nebo EFT.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den. Užívám Zoloft 50 Mg a to 1/2 denně. Předepisuje mi ho kardiolog aby se mi lépe dýchalo, protože užívám betablokátory.
Dočetla jsem se, že se po antidepresivech tloustne a já skutečně stále přibývám na váze. Proto si myslím, že bych Zoloft mohla nahradit Tryptofanem.
Můžete mi, prosím, poradit?
Děkuji vám.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
jak jste si přečetla při vstupu na naše stránky, tak produkty na našich stránkách nelze zaměňovat za jakákoliv léčiva předepsaná lékařem. Proto se k Vašemu dotazu nemohu vyjádřit, bylo by to protiprávní (dle platné legislativy).
Zkusím Vám poradit, se na to podívat jinak. Na základě dotazů mám o Vás velmi málo informací, abych se mohla být konkrétní, takže to zobecním.
V podstatě lze říci, že užíváte léky, které "léčí" nežádoucí účinky předešlých léků.
Takže primární problém u Vás je vysoký krevní tlak - dedukuji dle toho, že užíváte betablokátory. K tomu, abyste celkově problém vyřešila, je potřeba se podívat na ten tlak.
L-Tryptofan je produkt u kterého jsou popisovány antidepresivní účinky, ale rozhodně nepředstavuje řešení Vašeho problému. To je někde mnohem hlouběji.
Pokud chcete své problémy řešit pomocí přírodní cesty (byliny, doplňk stravy, seberozvoj), musíte se na své zdravotní problémy dívat jako na komplex. Ne jako na dílčí části - na to tu máme tu západní medicínu.
Přibírání na váze může být v důsledku Zoloftu a nebo jeho kombinace s betablokátory. Kdo ví? Léky mají rozsáhlé klinické testy. Je však otázka, zda je někdo někdy dělal na to, když se zkombinují s jinými léky.
Nevím, zda jsem Vám poradila. Nemohu Vám odpovědět konkrétně. Ani já nevím, zda můžete Zoloft nahradit Tryptofanem. Nevím totiž, kde je příčina všech Vašich problémů.
 
S pozdravem