Odpověď terapeuta - Dubovky (Dubové kapky)

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, zajímalo by mě, zda dubové kapky zabírají i na krvácení z nosu. Dcera trpí častým krvácením z nosu. Podle lékařského vyšetření je v pořádku, ale dost mě to trápí, tak sháním nějaký účinný bylinný přípravek.
Moc děkuji za odpověď. V.T.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
Dubovky lze jistě aplikovat i do nosu (k tomu je vhodné použití rozprašovače). Mohou pomoci stáhnout cévky.
 
Nicméně při léčbě přírodní medicínou je vždy otázka PROČ, tedy kde je příčina. A k nalezení příčiny vede dlouhá cesta dotazování a pozorování člověka. Přírodní medicína je o celostním přístupu, tedy pozorování příznaků, které s tím zdánlivě nesouvisí.
 
Určitě by mě zajímalo, zda je krvácení z nosu vyvolané emočním stresem, zda je přítomna bolest hlavy, žízeň, nafouknutí břicha po jídle, zda je po nějaké onemocnění nebo je to horší v nějaké části menstruačního cyklu atd. A to se moc nedá řešit po emailu.
 
Takže pokud chcete pouze něco aplikovat lokálně, zředěné dubovky 1:1 můžete. Pokud svůj problém chcete řešit v kontextu případných jiných symptomů, doporučuji najít si dobrého terapeuta, který Vám v tom pomůže.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit jak použít dubové kapky při bodnutí hmyzem?
Děkuji J.H.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
zde uvádím informace ze zdroje a zkušeností Dědka Kořenáře:
 
Při bodnutí hmyzem a při hlubší infekci (např. rezatý hřebík nebo jiné poranění) je lepší přiložit dubové kapky na vatičce s náplastí na několik hodin, zvláště po klíštěti či bodnutí jiným jedovatým hmyzem.
Význam dubových kapek je velmi široký a jejich rychlé použití a aplikace pomůže předejít mnoha komplikacím.
 
Po bodnutí jedovatým hmyzem nebo po klíštěti se doporučuje desinfikovat organismus i vnitřně pomocí výluhu z byliny TOPOLU.
Při svědění po bodnutí hmyzem se kapky jen lehce vtírají do postižené oblasti a pohybuje se podkožím bez tlačení asi 5 minut. Není pak už důvod to rozškrábat a děti jsou klidnější. 
Při alergiích na hmyz a žihadla zkuste udělat z kapek obkládek. Je-li to již rozsáhlejší, tak přiložit plenu nebo starší složený kapesník, který namočíte do "dubovek" a necháte pod igelitovým pytlíkem, aby se kapky neodpařily a neoxidovaly, desítky minut do zklidnění reakce.
 
V případě dalších otázek nás kdykoliv zkontaktujte.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
kamarádka mi doporučila dubové kapky na hemeroidy. Máte s tím nějakou zkušenost? U popisu produktu jsem nic takového nenašla.
Děkuji za odpověď. I.V.

Odpověď Přírodní lékárna
Dobrý den,
u popisu produktu jste to nenašla, protože to dle platné legislativy nesmíme uvádět. U žádné byliny nebo přírodní látky nesmí být uvedeno, že má nějaký vliv na zdraví. 
 
Nicméně Vám mohu napsat své zkušenosti. Dubové kapky na hemeroidy doporučuji svým zákazníkům nejčastěji. Jsou úžasné a fungují poměrně rychle. Dejte do lavoru 1-2 lžíce dubových kapek a 1-2 l teplé vody a na 20 minut si do toho sedněte a občas stáhněte řitní svaly.

Po stolici (nejlépe netlakově v podřepu - nesedět!) se omyjte studenou vodou! Při tom si zasuňte a upravte prstem vytlačené části střeva. Poté doporučujeme aplikovat do konečníku řebříčkovou mast nebo balzám zlaté žíly.

Omezte konzumaci vlákniny.

S pozdravem

Mgr. Jana KubíčkováOtázka Přírodní lékárna

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jsou pro mě vhodné dubové kapky. Jsem po operaci srdce a užívám Warfarin. Děkuji za odpověď.
 

Odpověď Přírodní lékárna
Dobrý den,
 
při užívání Warfarinu je nutné velká opatrnost s doplňky stravy a bylinami. Vzhledem k tomu, že jeden z účinek obsažených bylin je, že sráží krev, rozhodně bych vnitřní užívání - tedy použití do dutiny ústní - nedoporučila. Na vnější ošetření pokožky jej samozřejmě použít můžete.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Jak použít na 7 leté dítě, které po návštěvě bazénu má na celém trupu kožní plíseň? Vyzkoušeli jsme už hodně krémů a utopili moře peněz. Nic neučinkovalo. Jak tyto kapky přesně použít s čím je naředit a jak dlouho aplikovat?
Děkuji za odpověď


Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
Dubové kapky se v tomto případě používají na potírání pokožky. Ředí se 1:10 (jeden díl dubovek a 10 dílů vody). Tímto roztokem pravidelně potírat postižené místo (např. vatovým tampónem). Po vyschnutí pak můžete aplikovat krém s koloidním stříbrem.
 
Vnitřně bych pak doporučila podávat Grapefruitové kapkyFungilen. Tato kombinace má poměrně silné antimykotické účinky.  
 
Vnitřní užívání je mnohem důležitější, než potírání kůže. To, že se objeví plíseň na pokožce, ukazuje na selhání imunitního dozoru.
 
Vše se podává do doby, než vymizí příznaky. Doporučuji hlavně vydržet. Nemá význam každých 14 dní zkoušet něco nového. U přírodních látek chvíli trvá, než začnou účinkovat.
 
Pokud byste měla jakékoliv další otázky, neváhejte opět napsat.
 
S pozdravem