Odpověď terapeuta - ImunoBran

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den, je mi 43 let, v prosinci mi byl odoperován zhoubný nádor prsu + axily (ty byly bez nálezu), po následné histologii byla zvolena biologická léčba Herceptinem. Od prosince jsem užívala ImunoBran 1000 asi měsíc, poté když se stav zlepšil jsem přešla na menší dávky a to ImunoBran 250mg 2x denně. Tzn. užívám již přes 1/2 roku, a současně mám biologickou léčbu (až do prosince). Lékařka se bohužel k přípravku Imunobran nevyjádřila, pouze konstatovala, že ano není problém ho brát. Otázka zní, mohu brát ImunoBran takto dlouho, a mohu i v daném dávkování pokračovat, nebo musím udělat nějakou přestávku?  
Předem děkuji za Vaši odpověď.
Ž.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
ImunoBran můžete používat dlouhodobě. Nejdéle provedená studie byla po dobu 5 let, kdy subjekty užívaly nejvyšší dávky, tedy 45 mg na kg váhy. Za celou dobu nebyla zaznamenána jakákoliv toxicita a ani snížení účinku přípravku.
Naopak, po prodělaném nádorovém onemocnění nebo jiné závažné nemoci je dobré tělo posilovat dlouhodobě. Hlavně právě imunitní systém. Jeho dohled je velmi důležitý pro snížení rizika recidivy a celkové zlepšení stavu po náročné léčbě.
Pokud byste měla další otázky, neváhejte opět napsat.
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den paní doktorko, prosím o radu.
Objednala jsem si Imunobran 1000, ale nevím, jaké zvolit dávkování. Po prodělané třímesíční horečnaté viroze ( měla jsem troje antibiotika - jediné na co se dělaly v té akutní fázi testy byl streptokok a ten byl +++), trpím postvirovým únavovým syndromem. Pozděj z krve zjištěny protilátky proti EBV, CMV, plicní chlamydie akutní i chronické...).
Příznaky: nepřetržitá únava, bolest svalů, neschopnost ujít delší vzdálenost, zimnice, návaly pocení. Někdy bolesti hlavy, pálení a slzení očí.
Ráda bych ze začátku zvolila vysoké dávkování 2500 za den( vážím 54 kg). Po 5 dnech bych dávkování snížila na 1500 a pod dalších 5 dnech pak dlouhodobě brala 1000.
Je to takto možné? Ráda bych ze začátku trošku tělo povzbudila a pak dýl pokračovala ve slabších dávkách. Nebo vás napadá jiné řešení? děkuji mnohokrát.

Odpověď Přírodní lékárna
Vážená paní,
intuitivně správně cítíte, že na začátku je třeba podávat vyšší dávky Imunobranu. Doporučuji Imunobran na úvod v sáčcích, dobře se snáší i na lačno.
 
Pokud jste ještě nebrala žádné doplňky stravy můžete se na začátku začít detoxikovat a cítit se první dny unavenější, mít i větší bolesti kloubů, řidší stolici apod. Proto doporučuji začít první 2-3 dny brát jen půl sáčku, rozpustit v teplé vodě a popíjet na lačno, nejlépe ráno.
 
Když to budete dobře snášet, zvyšte po 2-3 dnech na celý sáček a postupně zvyšujte na 2-3 sáčky denně. Takto podávejte 1-2 týdny, po zlepšení stavu opět snižovat, 1 sáček to zn.1000 mg užívat dlouhodobě, do odeznění příznaků, minimálně však 3-4 měsíce.
 
Poté dopoporučuji pokračovat v Imunobranu v tabletách, nejlépe 250 mg 1x denně ráno.
 
Velmi výhodné je kombinovat, v takových případech jako je ten Váš, přechodně Imunobran s kolostrem. Vzhledem k opakované léčbě antibiotiky by bylo nejlepší  Colostrum Candida s probiotiky
Imunobran zvyšuje buněčnou imunitu, kolostrum jsou hotové protilátky, takže působíme na dvou frontách.
 
Mezi užíváním Imunobranu a kolostra je třeba uděla pauzu alespoň 2 hodiny.
 
Jinak je třeba se zamyslet nad příčinou selhání imunitního systému, většinou to bývá dlouhodobý stres, nedostatek odpočinku, přepracování a nevhodná strava. Takže nejdůležitější je odstranit příčinu a doplňky stravy jsou pak cenným pomocníkem, jak dostat tělo znovu do rovnováhy. Při dnešním hektickém způsobu života je můžeme opravdu užívat i dlouhodobě.
 
Přeji Vám brzké uzdravení


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den paní doktorko,
mám dotaz ohledně užívání ImunoBranu pro manžela /75 let/. Manžel byl v 03/12 operován s diagnozou C20 Adenocarcinoma rectosigmoidei gr. 1.-2.T3-4NxMO tumorozní infoltrace rektosigmatu 13-20 cm. Byl léčen pak Xelodou a před opercí RT. Za rok v 04/13 měl silný pásový opar na pravé polovině hrudi /bolesti cítí i dnes/ a v 09/13 byl dle CT diagnostikována lymfadenopathie mesenteria, ložisko v játrech - část pravého laloku 50 mm-neresekabilní a je léčen systémovou terapií - Folfox + Avastin. Na manželův dotaz po operaci, jaký má dodržovat dietní režim mu bylo sděleno, že není potřeba nic zvláštního, že může jíst a dělat to, co předtím. Zajímal se také o větší aplikaci vitaminu C na udržení imunity a i toto bylo hodnoceno jako neprůkazné a zbytečné.
Manžel už měl první léčbu systémovou terapií - nesnáší jí moc dobře - a tak bych ráda zvýšila jeho imunitu a chtěla použít prostředek ImunoBran 1000. Prosím Vás o radu, jestli může tento prostředek užívat hned při léčbě a nebo až po skončení léčby za 3 měsíce a v jakém množství.
Děkuji Vám předem za Vaši odpověď. S

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
odpovím na Váš dotaz na několik části:
1) ImunoBran lze podávat i při chemoterapii. Byly na to dělané klinické zkoušky bezpečnosti. V některých případech ImunoBran dokonce zvyšuje citlivost nádorových buněk na chemo. Ideální je začít co nejdříve.
2) Přístup lékařů k doplňkům stravy a výživě je stále stejný. Naše medicína není ochotna uznat, že na nádorové onemocnění má vliv změna životního stylu, životosprávy a hlavně myšlení. Přečtěte si tyto dva články:
To, že určité přístupy považují lékaři za neprokázané, ještě neznamená, že nefungují. Není to ani sto let, co lékaři tvrdili, že mytí rukou při operacích není potřeba. Že to rozhodně nemůže být zdroj postoperačních infekcí (to jen tak pro zajímavost).
3) Pásový opar je jedna ze známek toho, že imunitní systém není úplně v pořádku. Při onkologickém onemocnění má imunitní systém důležitou roli (ač to také není západní medicínou úplně uznáno). Je to základní obranný mechanismus jak proti nádoru, tak proti druhotným komplikacím.
 
Doporučuji nasadit tu nejvyšší dávku, tedy 45 mg / kg váhy, alespoň po dobu 1 měsíce. Pak případně snížit, ale to až podle aktuálního stavu.
 
Pokud byste chtěla užívání a celkový stav ještě zkonzultovat telefonicky, můžete využít poradnu MUDr. Zatloukalové - v úterý 14 - 15 hod. - tel. 731 128 456.
 
Budete-li mít jakékoliv další otázky, neváhejte opět napsat.
 


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
chci se zeptat zda se může užívat Bi-obran společně s warfarinem. Tatínkovi zjistili rakovinu prostaty, tak uvažujeme o koupi Bi-obranu, ale nikde se nepíše jestli ho můžou užívat lidé co berou warfarin. Wobenzim mu doporučen nebyl, právě z důvodu užívání warfarinu. Děkuji za vaši rychlou odpověď. B.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
produkty Bi-oBran je nyní prodáván pod názvem ImunoBran (i když to asi není důležité, tak jen pro Vaše upřesnění).
 
Každopádně odpověď zní, že nelze užívat dohromady.
Shiitke sama o sobě má poměrně vysoké antikoagulační působení. V silném extraktu jako je ImunoBran se tento účinek zvyšuje a v žádném případě jej nelze užívat s společně s protisrážlivými léky. A toto platí pro téměř všechny přírodní látky. Warfarin je velmi nebezpečný lék, kdy jeho rozhození může způsobit vykrvácení.
 
Možná bych s opatrností zkusila imunonutriční houby v biomase. Vhodná by byla např. PORIA, ale asi bych se tam bála dát vyšší dávku než 2 tablety denně, což je při onkologickém onemocnění hrozně málo. Byla by tam možnost dát vyšší dávky, kdyby se tatínek domluvil na pravidelnějších kontrolách INR (kontrola, zda se krev sráží správně).
Budete-li mít další otázky, neváhejte opět napsat.
 
S pozdravem