Odpověď terapeuta - Tinktura Jeřáb ptačí

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,chci se zeptat jestli mohu užívat Jeřáb ptačí na zmírnění potíží v klimakteriu, jestliže užívám jako prevenci Aspirin protect 100 jednu tbl.denně. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
P.V

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
dle herbáře nemá tato bylinka žádné kontraindikace v souvislosti s kyselinou acetylsalicylovou. Ani v  příbalovém letáku není žádná kontraindikace uvedena.
Tato bylinka je významným zdrojem vitamínu C, takže pokud máte nějaké žilní potíže, je její nasazení vhodné i na tento problém. Pokud se budete držet doporučené dávkování, nevidím v této kombinaci problém.
 
S pozdravem
Mgr. Jana Kubíčková


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
chtěla jsem se Vám zeptat, jak mám tuto tinkturu z Jeřábu ptačího užívat během cyklu a jak dlouho? Jestli je potřeba ji na nějakou dobu vysadit a pak opět začít užívat?
Předem Vám moc děkuji,
S pozdravem, F.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
u Jeřábu ptačího doporučuji podávat každý den, bez ohledu na fázi cyklu. Doba podávání by měla být do doby, než se cyklus upraví. Když se to nepodaří cca do 4 měsíců, tak bych zkusila změnu nebo ještě něco přidat.
Co se týče bylin, tak na fázi cyklu je navázaný např. Kontryhel, který se pije do ovulace. Pak se vysadí a znovu se začíná po ukončení menstruace. U jeřábu mi žádné takové omezení není známo.
S pozdravem