Přírodní lékárna
Domovská stránka Lékárna z přírody DESATERO - jak si vybrat správný doplněk stravy

DESATERO - jak si vybrat správný doplněk stravy

Stále se setkávám s názorem, že není nutné užívat doplňky stravy, když je vyvážená strava. Ano, pravda je taková, že pokud se skutečně stravujete správně, není přísun dalších živin nutný. JENŽE. Za prvé, kdo může dnes říci, že se stravuje správně a za druhé, kolik živin nám může dnes naše vyčerpaná planeta dát? Když si koupíte zeleninu v supermarketu obsahuje více toxinů z postřiků než vitamínů a minerálů. Zní to hrozně? Ale s trochou nadsázky je tomu tak.

Pravidelným užíváním vhodně zvolených doplňků stravy můžete předejít mnoha zdravotním problémům
. Abych se tímto článkem nedostala mimo zákon, dle nařízení Evropské komise, berte jej jako můj názor a pohled na věc. Zhodnocení je pak na Vás.
 
Naše tělo je chemická továrna, která potřebuje pro své fungování vyvážený příjem vitamínů, minerálů, antioxidantů, stopových prvků. Bez nich se nám vypne linka a tělo se dostává do deficitu. Zde začíná nemoc. Žijeme v době nárůstu civilizačních onemocnění. Proč asi? Vyžadujeme od těla maximum a dáváme mu minimum. Nesmějeme se. Nechodíme pěšky a sportovat chodíme do kovových budov. Můžeme se pak divit, že tělo začne protestovat?
 
lahvicka bylinkyDoplňky stravyjsou součástí součástí zdravého životního stylu. Ale jak si správně vybrat, abyste toho neužívali mnoho, užívali to správné atd.? Zde je několik praktických rad...
 
Trh je zaplaven tisíci různých výrobků, vybrat si ten pravý můžeme přirovnat k minovému poli pro nezasvěceného.
E-shop  www.prirodnilekarna.cz  provozuji již 9 let a za tu dobu jsem nashromáždila několik základních rad, které Vám mohou při výběru pomoci.
 
PRVNÍ RADA bude z pohledu prodejce znít trochu kontraproduktivně -  nenechte se zmást levnými výrobky. Na druhou stranu však platí, že drahý výrobek nemusí být lepší než ten levnější. Vždy je dobré si nechat poradit od odborníka nebo si udělat trochu času a porovnat si množství účinných látek v kapsli, jejich kombinaci pro vyšší vstřebatelnost apod.
Např. zinek – ten můžete koupit obyčejný např. za 50 – 100,- Kč. Jenže jej skoro všechen vyčůráte. Je tedy lepší zvolit chelátový zinek, ten se ale pohybuje od 130 – 300,- Kč, ale vstřebáte ho z 80%. Zde přesně platí, nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.
 
DRUHÁ RADA zní - pří koupi dávejte přednost kapslím před tabletami. Méně živin se ztrácí při výrobě. Výjimkou z tohoto pravidla je vitamín B12, který by zničily žaludeční kyseliny, pokud by tableta nebyla potažena. Také to neplatí pro rostlinné výtažky, které jsou v tabletě slisovány - např. Chlorella apod.
Kapsle často obsahují speciální látky, které přípravek „dopraví“ tam kam je potřeba. Vždy je lepší vybrat kapsle z rostlinných zdrojů, před želatinovými. Při vybírání doplňků do našeho eshopu se snažíme i tyto aspekty posuzovat a ze záplavy produktů vybíráme ty, které tyto požadavky, mimojiné, splňují.
 
TŘETÍ RADA, která se mi při praxi osvědčila je - vyvarujte se produktů, které obsahují všechno, ale jen podle zdání. U výrobků, obsahujících více než 20 přísad v jedné tabletě je velká pravděpodobnost, že budou bez zvláštních účinků.
 
ČTVRTÁ RADA – nenechte se zlákat reklamami. Doplněk stravy znamená to, což říká. Je to doplněk. Nezaměňujte to s různorodou stravou a už vůbec je neužívejte místo jídla. Platí to především pro přípravky na hubnutí. Ty bez Vaší snahy, omezení jídla a zařazení pohybu prostě nefungují. Jsou pouze nápomocny, když se do toho chcete pustit se vším všudy. Pomohou spálit tuky, nastartovat metabolismu apod. V tomto ohledu se snažila udělat pořádek Evropská unie s svým nařízením o zdravotních tvrzení. Pustila se do toho však více, než nešťastně (celý článek ZDE).
 
PÁTÁ RADA – není potřeba užívat desítky lahviček a kapslí podle toho co jste zrovna přečetli v reklamě. Komplexní preventivní program by měl zahrnovat
  • Imunitní systém
  • Krevní oběh – cévy a žíly
  • Udržování zdravé střevní mikroflóry
Tyto tři body pak souvisí s dalšími orgány a problémy, které Vás mohou trápit. Nezdravé cévy způsobují vysoký krevní tlak a špatný cholesterol a takto bychom mohli pokračovat. Ještě bych dodala své oblíbené – „ B-komplexem  nic nezkazíte“
 
ŠESTÁ RADA začíná otázkou – co je vlastně detoxikace? Často mi chodí do poradny dotazy – „něco na detoxikaci“. Co ale vlastně chcete detoxikovat? Játra, ledviny, střevo? Moje rada zní – o střevo byste se měli starat pravidelně (viz rada výše). Na ledviny většinou stačí dodržovat důsledně pitný režim v podobě čisté neperlivé vody (0,5 – 0,7 l na 20 kg Vaší váhy). Pak tu zůstávají játra. Ty se skutečně čistit (detoxikovat) doporučuji. Vhodné období je jaro, konkrétně od půlky února do půlky května. I zde jsou však pravidla, která je dobrá dodržovat. Nechte si v tomto poradit.
 
SEDMÁ RADA je kombinace několika doporučení - zkontrolujte datum výroby nebo datum spotřeby. Skladujte na chladném a tmavém místě. Po každém otevření pečlivě zavřete. Užívejte všechny doplňky podle instrukcí na etiketě (před jídlem, po jídle apod.). Každá látka má své potřeby pro trávení a vstřebávání.
 
OSMÁ RADA souvisí se všemi předchozími - při výběru si nechte poradit od odborníka. Předejdete tak zbytečnému vyhazování peněz za přípravky, které se objevují v reklamách, ale jejich účinnost je minimální. Věděli jste, že bolest kolen může souviset s ledvinami nebo žlučníkem? Přípravky na klouby pak jsou zbytečné. Pomohou pouze pokud bolest kolene skutečně pochází z kloubu.
 
DEVÁTÁ RADA. Pokud máte v jakémkoliv směru starost o své zdraví, navštivte svého lékaře bez prodlení. Doplňky mohou být nápomocné, ale nezaměňujte je za kvalifikovanou zdravotní radu. Jestliže jste těhotná nebo pravidelně užíváte léky a ráda byste také brali doplňky, doporučuje se, abyste s tím seznámili lékaře.
 
DESÁTÁ RADA. Používejte selský rozum a Vaše vlastní pocity. Vaše tělo mnohdy ví přesně co potřebuje, tak se nenuťte do osvědčených rad Vašich kamarádek, které byly na hodinovém školení o zdraví. Každé tělo jiné a to, co pomohlo kamarádce, může Vám klidně ublížit.
 
Takto nám vzniklo krásné desatero. Závěrem bych ráda uvedla pár citací:
 
Často čtu časopisy zaměřené na zdraví. Zde uvádím pár výtahů z článků, které souvisí s reakcemi lékařů a jiných odborníků a kterými se ztotožňuji.
 
Článek - Nebezpečná analgetika a neúčinná chiropraxe, MUDr. Jan Hnízdil, Zdravotnické noviny 19 - 12.5.2006, strana 20 - 21, citace z uvedeného článku:
"... Studie zpochybňující léčebný efekt chiropraxe ukazuje na zásadní rozpor mezi medicínou biotechnologickou a medicínou celostní. Biotechnologická medicína je "posedlá" přísným zaměřením na chorobu, objektivizací a statistickým vyhodnocováním a zcela ztratila ze zřetele člověka v souvislostech jeho životního příběhu. Zásadní rozdíl mezi ní a medicínou celostní spočívá v tom, že zatímco medicína biotechnologická považuje lidské tělo za stroj a chorobu za porušení biologických pochodů, medicína celostní pohlíží na člověka jako na živý systém a jeho choroby posuzuje v psychosociálních a ekologických souvislostech. Postupy celostní medicíny tedy zahrnují nejen objektivní složku poznávání, ale ve stejné míře se věnují i subjektivní zkušenosti.... Celostní metody jsou podle biologické medicíny neúčinné, neboť jejich efekt nelze objektivně doložit, a to i navzdory zástupům pacientů, kterým celostní přístup přinesl úlevu a zbavil je zdravotních obtíží..." 
 
Rozhovor s Ukrajinským lékařem praktikujícím v Ostravě, Zdravotnické noviny 19 - 12.5.2006 - strana 28 - 29, krátká citace z uvedeného článku:
Proč právě homeopatie?
Velice se mi to líbilo. Na válku s nemocí potřebuje klasická medicína hřmotné vojsko, které svým útokem sice léčí, ale poničí vedlejšími následky leccos kolem. Homeopatie je jako odstřeďovač, který zásahem do černého nemoc postupně zničí (bez vedlejších účinků).
 
Nezapomeňte na to nejdůležitější. Za své zdraví zodpovídáme každý sám. Ne Váš lékař, ale vy.
 
Tisknout stránku

Kamenná prodejna v Hradci Králové a odběrní místo v Brně

Skladem máme cca 80% sortimentu, který vidíte na eshopu. Pokud si tedy půjdete pro něco konkrétního, doporučujeme zavolat. Objednávku také můžete provést prostřednictvím e-shopu, kde vidíte dostupnost každého produktu a zadat osobní odběr. My Vás pak sami zkontaktujeme, až bude objednávka připravena k vyzvednutí.
 
zbozi   
heureka
facebook
Sledujte nás také
na FACEBOOKU 
Sledujte kanál
přírodní lékarny.
 
Prodejna Hradec Králové
home   Vrchlického 961
500 02 Hradec Králové
(naproti obchodu Baťa - Gočárova třída)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00
UT  10:00 - 17:00
ST   9:00 - 18:00
ČT   Poradny - na objednání
PA   Poradny - na objednání
Odběrné místo Brno
 home     
Jana Babáka 2733/11
612 00 Brno
(administrativní budova - Budova E, kancelář 308)
 map-maker     Zobrazit na mapě >
 
Otevírací doba 
PO  10:00 - 17:00
UT  10:00 - 17:00
ST   9:00 - 18:00
ČT   Dle telefonické dohody
PA   Dle telefonické dohody

Zákon o evidenci tržeb
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Vánoce 2017 png