Dostupnost

Značky

Zobrazit více Zobrazit méně

Cena

Naposledy prohlížené produkty

Jarní restart

Jarní restart

Jaro je období, kdy všichni tak trochu cítíme potřebu očisty. Jednoznačně je to doba, kdy v poradnách nejčastěji čtu "něco na detoxikaci", a já tak nemám ráda slovo detoxikace. Mnohem více se ztotožňuji se spojením #jarnirestart.

Kdy tedy začít a proč?

Jaro je období, kdy začíná nový cyklus. Zima jako stará bába odchází a místo ní nastupuje jaro, jako mladá panna. Toto se děje okolo Hromnic. Od nich je cítit, že vláda zimy pomalu končí. Začal tak čas na očistu, ale zatím jen našich příbytků (domů a bytů). Jak bylo řečeno, začíná nový cyklus a staré musí uvolnit místo novému. Je to přirozený vývoj přírody, proto potřebu jarní očisty často vnímají i lidé, kteří jsou nějakou celostní či přírodní medicínou nepolíbeni. 
 
Na otázku kdy začít s tělem, neexistuje přesná odpověď. Jiné to bude na horách a jiné v nížinách, kde zima ztrácí vládu rychleji. Většinou radím začít s tělní očistou s prvními mladými kopřivami ve vašem okolí, které hned můžete využít a 6 týdnů si z nich připravovat čaj.

Jarní restart je hlavně o játrech

Pro vysvětlení potřebuji trochu teorie čínské medicíny. Období jara náleží v rámci pentagramu prvek dřeva a energie větru. Kdybych měla prostor vám popsat, co vše s sebou nese, když prvek dřevo a jeho energie nejsou ukotveny, popsala bych Vám přesně jarní potíže - např. stěhovavé vyrážky, které se objeví a hned zase zmizí, slzení a červenání očí, křeče a motání hlavy atd. K tomu, aby se vítr ukotvil a dřevo mohlo správně růst a začít tak nový cyklus, je potřeba pracovat s orgány, které těmto složkám náleží, a to jsou primárně játra a žlučník. Hlavně jaterní čchi musí mít dostatek prostoru k proudění. To zajistíme hlavně tím, že se budeme hodně pohybovat na čerstvém vzduchu a zhluboka dýchat.
 
Vybrala jsem pro Vás také přípravky, které mohou v jarním restartu pomoci (viz níže).
 
Pamatujte si však 2 důležité věci.
  • Práce s jarní únavou začíná již na podzim. Jaro se vás prostě ptá, jak hodně jste pro něj šetřili energii v zimě. Z něčeho se to nové zrodit musí. Strom také nepučí celý rok. V zimě se energii schová do kořenů a jen tak si čeká.
  • Existuje jedno staré čínské přísloví - "na podzim se oblékej pomalu a na jaře se ještě pomaleji svlékej". Má to svůj význam. Na podzim potřebujeme ze sebe dostat zbytkovou horkost z léta a trochu prochladnutí nám neuškodí. Na jaře je naopak energie ještě zesláblá a velmi zranitelná. Chlad a vítr lehce vniknou do těla a začnou dělat neplechu. Chraňte si hlavně oblast ramen a šíje.
Využijte toto pučící období pro sebe co nejvíce. Zbavte se všeho, co má odejít, a přivítejte nové.
 
 
Filtrovat podle

Dostupnost

Značky

Zobrazit více Zobrazit méně

Cena