Odhalíte, zda je kosmetika opravdu tak přírodní, jak se na první pohled tváří
Když budete číst složení, nenecháte se zmást reklamními slogany a nápisy na obalech. Na trhu je stále mnoho kosmetických značek, které samy sebe označují za přírodní, ale INCI je vždy prozradí. Pokud ve složení najdete například metylparaben (paraben), Dimethicone (silikon) nebo Petrolatum (vazelína ropného původu), je jasné, se o přírodní kosmetiku nejedná, může jít pouze o kosmetiku s přírodními složkami. Mnoho spotřebitelů na obsah přírodních složek slyší, ale vy už budete vědět své. Pár kapek aloe vera ten ropný základ nezachrání. A tím se dostáváme k dalšímu bodu.
Lépe poznáte, zda má produkt opravdu takovou cenu, za kterou se prodává
Zaujal vás krém s obsahem oleje z damašské růže? Otáčíte lahvičku, začínáte zkoumat složení a hledáte růžový olej - Rosa damascena flower oil. Krčí se až někde na konci dlouhého seznamu položek? Tak to vypadá, že váš vysněný krém viděl damašskou růži jen z rychlíku. A to ještě hodně vzdáleného. A pak se nabízí otázka – bude mít těch pár procent růžového oleje, které se v krému nacházejí, požadované účinky? Nebude lepší koupit si čistý růžový olej? Aha!? Číst složení není až tak marné, co říkáte?
Tolik cizích názvů, kdo se v tom má vyznat?
Ano, seznam názvů je dlouhý. Ale žádné obavy. Stačí si zapamatovat několik nejčastějších a za chvíli budete odříkávat složení jako abecedu. A jako Aqua (voda), B jako Butyrospermum Parkii (bambucké máslo), C jako Coco Glucoside (přírodní mycí složka vyrobená z kokosového oleje), D jako Dimethicone (synteticky vyráběný silikon užívaný v krémech i šampónech)…
Číst složení není žádné umění, chce to jen trochu praxe. S našimi radami to rychle zvládnete. Odhalíte složky, které ve své kosmetice nechcete a najdete si takovou kosmetiku, která obsahuje jen to prospěšné. Stojí to za to!