Přírodní lékárna
Domovská stránka Lékárna z přírody Z bylinného herbáře - LOPUCH VĚTŠÍ

Z bylinného herbáře - LOPUCH VĚTŠÍ

Výtažek z knihy: Naše bylinky v tradiční čínské medicíně
 
Popis byliny odpovídá terminologii tradiční čínské medicíny.
 
Chuť a čchi: hořká, trochu ostrá, svěží
Meridiány: játra, ledviny, močový měchýř, žludek
Účinky: proměnlivé, antirevmatické, diaforetické, diuretické, výživné
lopuch větší
 
FUNKCE A INDIKACE
  • Pročišťuje horko, ochlazuje krev a rozhání vítr - Lopuch je účinný při léčbě nemocí způsobených horkostí krve, které se projevují různými kožními nemocemi, jako je lupénka, ekzémy a vyrážky. Lopuch je velmi důležitý k léčení nemocí. Má jemné vylučovací schopnosti.
  • Stahuje oheň a pročišťuje játra - Lopuch pročišťuje přebytek horkosti v játrech, způsobený jakoukoliv nemocí včetně žloutenky a cirhózy. Díky svému ostrému charakteru jemně pročišťuje játra a při tom stahuje horkost, která byla způsobena poklesem nebo stagnací čchi.
  • Pročšťuje horko a přeměňuje vlhko - Lopuch se používá při léčení projevů vlhkého horka, jako jsou vyrážky z vlhkého horka na kůži, zduřelé lymfatické uzliny, lymfatický otok, bolestivé močení a dna.
  • Pročišťuje horkost, způsobenou nedostatečností jin - Lopuch se používá k léčení potíží spojených s nedostatečností jin, např. tvrdá stolice, malé množství tmavé moči, krev v moči, duševní neklid, sucho v krku (přes noc). Má přímý vliv na játra a ledviny a může se použít k jejich ochlazení.
 Lopouch je velmi bezpečná bylina. Avšak jeho jemně vytlačující vlastnost může v krátkém čase způsobit zvětšení vyrážek. Je třeba se na to dívat pozitivně s tím, že patogen je donucen opustit tělo.
 
Vhodné kombinace
  • mahónie
  • smilax
  • šťovík kadeřavý
  • drmek obecný
  • proskurník lékařský
V Evropě má lopuch dlouhou historii jak vnitřního, tak i vnějšího užívání. Jeho listy se používaly k obkladům na různé rány a vředy. Odvary se pily při problémech trávícího traktu. Listy lopuchu jsou silně antibakteriální.
 
ZDROJ:
Naše bylinky v tradiční čínské medicíně, T.A.Garran, C press, a.s., ISBN 978-80-251-2295-2, roky vydání 2009, první vydání 
 
Tisknout stránku

Kamenná prodejna v Hradci Králové a odběrní místo v Brně

Skladem máme cca 80% sortimentu, který vidíte na eshopu. Pokud si tedy půjdete pro něco konkrétního, doporučujeme zavolat. Objednávku také můžete provést prostřednictvím e-shopu, kde vidíte dostupnost každého produktu a zadat osobní odběr. My Vás pak sami zkontaktujeme, až bude objednávka připravena k vyzvednutí.
 
 
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Prodejna Hradec Králové
home   Vrchlického 961
500 02 Hradec Králové
(naproti obchodu Baťa - Gočárova třída)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT   Poradny - na objednání
PA   Poradny - na objednání
Odběrné místo Brno
 home     
Jana Babáka 2733/11
612 00 Brno
(administrativní budova - Budova E, kancelář 308)
 map-maker Zobrazit na mapě >
 
Otevírací doba 
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT   Dle telefonické dohody
PA   Dle telefonické dohody

Zákon o evidenci tržeb
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.