Přírodní lékárna

Přírodní lékárna

Často se nás ptáte, zda máme nějaký tištěný katalog. Tak nemáme, ale tato kniha obsahuje tak 80% produktů, které najdete i na našem eshopu a jmenuje se stejně :-) Takže ji v podstatě můžeme použít tak trochu jako katalog :-).

Proto ji nabízíme s 50% slevou.

Ještěže vyšla v roce 2013, takže nemůžeme být nařknuti, že jsme ji okopírovali a sestavili z ní eshop, protože my jsme na síti již od roku 2008 :-)
 
Kniha obsahuje popis 700 preparátů z oblasti přírodní medicíny - fytoterapie, gemmoterapie, apiterapie, homeopatie, čínská medicína, ajurvéda, antroposofická medicína, bachova terapie. 

Data vložená do tohoto formuláře jsou přísně důvěrná. Vyplněním a odesláním souhlasíte se zpracováním vložených údajů.
 
V rámci nového nařízení EU - GDPR nám poskytujete citlivé informace o vašem zdravotním stavu, což vyžaduje váš vědomý souhlas se zpracováním těchto údajů.
 
Abyste věděli s čím souhlasíte, zde je popis jak takové zpracování u nás probíhá. Formulář přijde na email Mgr. Jany Kubíčkové. Tam je do doby, než na něj odpoví a ihned poté je vymazán. Vzhledem k tomu, že odpovídá z emailu, zůstává viset v odeslané poště. Na vaši žádost jej odtamtud můžeme kdykoliv vymazat. Automaticky to však neděláme. Doručená data jsou nějakou dobu také v systému eshopu, odkud jsou pravidelně vymazávána - automaticky. Nemáme jakýkoliv zájem tyto informace schraňovat.
Více o ochraně osobních údajů na tomto eshopu najdete ZDE.
 
Pokud se vám po přečtení všech těchto nutných formalit nepřitížilo, pošlete nám váš dotaz. 
 
Dříve jsme dotazy a odpovědi po souhlasu zveřejňovali, aby byli přístupné i ostatním (dost často se opakují). To však již dělat nemůžeme. To ale nevadí, to nejdůležitější tam již je z dob před GDPR. 
 *
 *
 *
Další souhlasy či nesouhlasy
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Popis

AUTOŘI
Marie Mihulová
Milan Svoboda
Vydalo nakladatelství SANTAL v roce 2013.

Ukázky z knihy

FYTOTERAPIE
Křečové žíly
křen (list)
příprava: čerstvé listy s porušenou žilnatinou
dávkování: přikládá se na žíly pouze na krátkou dobu (do mírného zčervená pokožky)
 
Ekzémy
lopuch (kořen)
příprava: nálev - 1 čajová lžička na 1 šálek vody
dávkování: vnitřně jako čaj, zevně jako obaly či zábaly
TRADIČNÍ ČINSKÁ MEDICÍNA
Chlad ranní mlhy
užití: pálivé bolesti v krku se zarudnutím a otokem, horečnaté stavy
popis: jedná se o směs užívanou k léčbě běžného nachlazení s horečkou, bolestmi a pálením v krku, ucpaným nosem se žlutým sekretem, žízní, minimální nebo žádnou třesavkou, mírným pocením, bolestmi hlavy a nesnášenlivostí tepla. Rověž je velmi vhodná u akutních alergických stavů u dětí a dospělých, projevujících se pálením a slzením očí, výtokem z nosu a palčivým drážděním v krku. Nemá tlumící účinky.
poznámka: směs by se měla nasadit co nejdříve při nástupu infekce, nepodává se však preventivně. Není určena pro děti do 3 let.
 
Zklidnění zčeření hladiny
užití: podrážděnost, sklon ke vztekání se, pocity horka, kožní záněty u žen, zhoršování potíží před menstruací
popis: směs je určena pro léčbu emocionálních a psychických poruch, projevujících se různými tělesnými problémy. Tyto obtíže jsou vyvolané především nadměrným stresem a přepracovaností a často jsou hodnoceny lékaři jako psychosomatické. Vhodná je i pro léčbu premenstruačních potíží, především když jsou příznaky "vnitřního horka" - zčervenání tváří, noční pocení, zarudlé oči, suchá ústa, podrážděnost.
APITERAPIE
Mateří kašička
Mateří kašička má výrazné vitalizující účinky. U včelí matky se její konzumaci přičítá dlouhá doba života (4 - 6 let oproti 6 týdnům včelých dělnic) a nesmírná vitalita. Mateří kašička obsahuje celý komplex přírodní látek, jehož rozboru se v poslední době věnovala velká pozornost. Přesto nejsou zatím všechny její složky přesně určeny. Potvrzeno je však její příznivé působení na lidský organismus, a to v případě celé řady onemocnění. Zmínit můžeme například chudokrevnost, klimakterické potíže nebo regulaci menstruačního cyklu. Je toho však mnohem více.
AJURVÉDA
Brahmi
užití: pamět a mozková činnost
popis: osvěžující čaj s legendární bylinou brahmi zvanou "zázračný elixír života" přispívá k lepšímu prokrvení mozku a povzbuzuje schopnost intelektu, podporuje mozkovou činnost, osvěuje mysl a zlepšuje paměť, odstraňuje únavu, zvyšuje pozornost a posiluje schopnost soustředění. Uklidňuje rozbouřenou mysl a podporuje duševní rovnováhu.
 
Kalamegha
užití: játra a žlučník
popis: regenerační čaj obnovující zdravou funkci jater. Příznivě působí na vylučování toxických látek z organismu, je vhodný na pročištění při požívání alkoholu a chemických léčiv. Pomáhá při zánětu jater, jaterní cirhóze a poruchách funkce žlučníku, rozpouští žlučové kameny a podporuje správný metabolismus, čistí krev, působí proti infekcím a má protizánětlivé účinky.
GEMMOTERAPIE a GEMMOGLUKANY
Lichořeřišnice větší
užití: antibakteriální účinky, růst vlasů
popis: působí antibakteriálně, omezuje výskyt bakterií v močových, gynekologických a dýchacích cestách. Podporuje růst vlasů a působí proti jejich vypadávání.
 
Šišák bajkalský
užití: obranyschopnost, stres, antioxidant
popis: pomáhá snáze překonávat následky působení stresů. Příznivě ovlvňuje srdce a cévy. Stimuluje obranyschopnost, působí antivirově a fungicidně, je vhodný při astmatu. Zklidňuje a podporuj spánek. Chrání tělo před škodlivými účinky kyslíkových radikálů.
 
... a mnoho mnoho dalších informací, které my už nesmíme u produktů uvádět - viz nařízení EU o zdravotních a výživových tvrzeních.
Velikost balení
232 stran
Značka
Nakladatelství SANTAL
prirodni-lekarna

Přírodní lékárna

Můžete doplnit o