Světelný kořen Lichtyam® - poklad tradiční čínské medicíny

Není rostlina jako rostlina

Přesnější by možná bylo, není zpracování jako zpracování. Oleje s obsahem kořene YAM jsou mnohem více, než jen ošetření a vyživení pokožky.
 

Světelný kořen Lichtyam®

Smldincová rostlina (Discoreacae) YAM je pokladem tradiční čínské medicíny, ale velmi dobře se ji daří i v našich končinách. Můžete ji najít po názvem SHAN YAO, jam čínský nebo také světelný kořen. Je to velmi výživná hlíza, která nabízí široké spektrum zpracování.
 
Světelný kořen se mu přezdívá proto, že jako jedna z mála rostlin dokáže uchovat tzv. světelný éter. S touto terminologií se setkáte v případě, že vás zajím tzv. antroposofické bylinkářství a filosofie. Jejími průkopníky jsou hlavně Rudolf Steiner, Rudolf Hauschka nebo J.W.Goethe.
 
Světelný éter je dle Rudolfa Steinera něco jako prána nebo čchi. Představuje to určitou prapůvodní energetickou substanci, která je důležitá pro lidské tělo a působí jako jakýsi aktivátor "vysychajícího" života. Kořen rostliny Discorea batata je jako jeden z mála schopen tento éter uchovávat (samčí kořen). Zajímavé je, že ještě v 80. letech minulého století se jim v Evropě nedařilo úplně dobře. Změnou klimatu se změnila i tato situace a nastal čas této potraviny i pro nás. 

Práce s bylinami na farmě Andreashof

Ústřední rostlinou pěstovanou na farmě Andreashof je právě Lichtyam (jam čínský, Dioscorea batatas). Je ústřední součástí všech kosmetických a výživových receptur. Je pěstovaný dle směrnic certifikace Demeter.
 
Aby byla zachována jedinečná schopnost světelného kořene, a to ukládat světelný éter, musí se při pěstování dodržovat přesná pravidla pěstování a zpracování.
Právě tyto antroposofické principy biologicko-dynamického zemědělství jsou na Andreashof s láskou respektovány. Hlavně základní pravidlo o nekřížení s ostatními druhy jamu.
 
SHAN-YAO

Zpracování Lichtyamu®

Kořen a další bylinky a květy se suší v termokomorách chráněných před elektrosmogem při nízkých teplotách z důvodu zachování kvality syrové stravy. Díky tomu, že jsou rostlinné výtažky rytmicky osvětlovány a dynamizovány, zachycují se tak kosmické síly a vážou se v oleji.
 
Pochopením rytmického uspořádání všeho živého se řídí i při zpracovávání všech produktů.
 
Tímto způsobem by měly být člověku opět propůjčovány strukturu vytvářející síly, které v dnešní době stále více a více mizí. Nejrůznější postupy dokládají vysokou míru péče a pozornosti, s níž se rostlina i půda na dvoře Andreashof kultivuje. Základem všech procesů vytvářejících hodnoty je postoj respektující vyšší souvislosti života a úcta k přírodním zdrojům.
 
V celkovém výrobním procesu je výkonnou silou člověk. Produkují vždy čerstvé malé dávky, a to ručně vyráběné. Syté zbarvení olejů, díky vysoké koncentraci květů, je viditelnou známkou kvality.
 

Prostřednictvím své kůže komunikujeme s okolím.

Díky kůži dokážeme cítit. Patří ke smyslově-nervové soustavě, je naší ochrannou schránkou a důležitým orgánem dotyku. Kůží zakoušíme svět. Kůže patří k látkové výměně a určitou měrou se na ní také podílí.
Je-li problém v látkové výměně, je dobré zabývat se i pokožkou, aby chorobné procesy byly ošetřeny ze dvou stran. Zevnitř i zvenku. Díky pečujícím olejům Lichtyam® se jí dostane takové lásky a pozornosti, kolik jí náleží.
 

Podívejte se, jak vypadá farma, kde rostou byliny pro výrobu těchto olejů.