Příčiny nemocí, aneb kde to začíná

Denně odpovím na 10 – 20 emailů s dotazy, které nám přijdou do poradny. Na většinu z nich nejde ihned odpovědět, protože ani trochu neobsahují informace, které potřebuji k tomu, abych doporučila vhodné přípravky.

Člověk není vycpaná košile.

Většina z vás má představu, že když máte zdravotní problém (diagnózu), tak je tu na to nějaká bylina. Jenže tak jednoduché to není. Byliny tu nejsou místo léků. Mezi alopatickým užíváním léku a užíváním bylinného přípravku v praxi dobré celostní medicíny je obrovský rozdíl.

Každá potíž, nerovnováha nebo nemoc má nějakou příčinu. Ta je v nás. Je složená z našeho života, z našich myšlenek, z našeho jídla. A u každého z nás je úplně jiná. Pět stejný diagnóz, může mít pět různých příčin.

priciny-nemoci-prirodni-medicina

Hledání příčiny

Když jsem začala pracovat s klienty, bylo pro mě velmi těžké přijmout jejich rozhodnutí, že je lepší navštěvovat lékaře a léčit neduhy, které se nehojí a nezlepšují, než se postavit čelem k nějaké změně a vnést ji do života. Ono to je totiž často pracnější a někdy i bolestnější.
 
Nicméně práce terapeuta je i práce na sobě, a respekt k rozhodnutí každého jediného člověka je něco, co jsem se musela naučit. Každý totiž na své rozhodnutí, ať už vědomé či nevědomé, máme právo.
 
Svoji práci jsem však nevzdala a každého z vás, kdo napíše do poradny, se snažím navigovat, že to jde i jinak. Podívat se na své zdraví z ptačí perspektivy. Nalezení příčiny, její pochopení a odstranění ze života je jedinou cestou ke zlepšení zdraví.

Nejsme jen eshop

Na hlavní stránce najdete heslo "Přírodní lékárna i osobní rádce". Je to claim, kterého se snažíme držet. Moc bychom vás chtěli ukázat, že jsou různé cesty, jak nad sebou a nad svým zdravím přemýšlet v kontextu toho, co se kolem vás děje, kdo jste a co děláte. Nejen jak jíte, ale také jak přemýšlíte. Dle toho si i správně zvolit byliny.

První webinář jste mohli vyzkoušet 4. 2. 2023

Další budeme postupně vypisovat - více ZDE.
Webináře "příčiny nemocí" jsou určeny hlavně pro ty z vás, kteří odcházejí z ordinací lékařů a říkají si "to je všechno?". 

Z poraden aneb dotazy, na které nelze odpovědět.

1

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda Gynex pomáhá s dlouhodobým hormonálním akné. Moc děkuji za odpověď.

2

Dobrý den, můžou se gynex kapky používat při leidenské mutaci? Děkuji.

Jak potřebuji, aby dotazy zněly. Co vše potřebuji vědět.

Na první dotaz mohu odpovědět jen to, že nevím.

Protože vůbec nevím, co si dotyčná pod pojmem „hormonální akné“ představuje. Gynex je přípravek, který ovlivňuje tzv. oblast ZEMĚ. Což je slezina a žaludek. Tato oblast za hormony často odpovídá, ale není jediná. Takže je to jen část celku.
 
Pro nějaký nadhled z ptačí perspektivy potřebuji znát odpověď alespoň na tyto otázky:
Co z vašeho pohledu znamená hormonální akné?
Zhoršuje se před menstruací?
Jak vaše menstruace vypadá?
Máte PMS?
Potíte se v noci pár dní před tím, než přijde menstruace?
Je bolestivá?
Jakým způsobem o pleť pečujete?
Kde se přesně akné nachází?
Je vám spíše teplo nebo zima?
Býváte před menstruací unavená nebo spíše až po ní? J
aká je síla menstruace?
Vnímáte svoji ovulaci?
Ovlivňuje vaše psychické rozpoložení stav akné?
Máte v pořádku štítnou žlázu?
Berete nějaké alopatické léky?
Jak vypadá váš spánek?
Míváte občas tlaky v pravém podžebří?
Máte potíže s očima (pálení, pocit suchosti, červenání, rozmazané vidění)?
Míváte chuť na sladké?
Jsou v menstruační krvi velké sraženiny?
Jaká je kvalita vlasů?
Zdá se vám, že to spolu vůbec nesouvisí? Ale souvisí. K volbě vhodného přípravku potřebuji znát terén, na kterém se to, co slečna popisuje jako hormonální akné objevuje a s tím pak pracovat.
 

Na druhý dotaz mohu odpovědět, že ano.

Gynex by neměl být při LM kontraindikován. Nicméně mě zase nedá, to více rozvinout. LM je „genetické onemocnění“, kdy dochází k poruše koagulačního systému (srážení krve). Většinou o této mutaci ani nevíme, ale problém nastane při užívání hormonální antikoncepce, která má také vliv na srážení krve.
Bylinář se na tento stav dívá jako na určitou prázdnotu krve (XUE XU), která vede ke stagnacím. V rámci péče o zdraví je dobré se na to zaměřit a krev XUE doplňovat, protože syndrom "prázdnota krve XUE" má pak také své projevy.