Něco na imunitu pro to naše dítko

Dětský organismus není zmenšenina dospělého. Je mnohem křehčí a vyžaduje jemnější stravu a vlastně vše musí být u dětí jemnější, i práce s emocemi.
 
Není zde úplně prostor rozebírat diagnostiku malých dětí, kdy je nutné se ptát na matčino těhotenství, porod, problémy po narození, očkování, prodělané dětské nemoci .... Článek má být o tom, co nasadit "na imunitu" v podzimních dnech. Když mě to nikdy nedá, abych nepřipomněla, že vše má své souvislosti a imunitní systém dítěte reaguje třeba i na emoční rozpoložení matky.
Zkusila jsem alespoň trochu rozdělit dětské konstituce a co by jim mohlo svědčit.
Téměř pro každého je v zimním období vhodný vitamin D, kvalitní beta-glukan nebo vitamin C v přírodní formě (např. acerola). Velmi univerzálně složený je Dračí sirup.
 
Pro mlsné jazýčky a ty děti, do kterých prostě nic nedostanete (a samozřejmě nejen pro ně) je pak skvělé cucací kolostrum (chutné bonbóny). Máme pomerančovou a třešňovou příchuť.
Imunita-deti-1

Klidné a bledé dítě

Je-li dítko spíše klidné, má trochu problémy s jídlem  a máte pocit, že je unavenější než jeho vrstevníci, tak by jeho "na imunitu" mohl být Malý strážce. Bylinná směs, která doplňuje čchi plic, sleziny a ledvin. Tyto děti jsou náchylné k ofouknutí a mohou se častěji objevovat záněty středouší. Mívají slabší chuť k jídlu.
 
Zařaďte jim do jídelníčku hodně vařenéhé jídla - kompoty, zeleninové pyré a polévky. Omezte syrové jídlo a mléčné výrobky. Jim bych nesuplementovala pravidelně vitamin C.
Imunita-deti-2

Potící se "horké" dítě, s sklonem k vysokým horečkám

Těchto dětí je většinou všude plno. Jsou často horké, vadí jim příliš teplé oblečení, mají červený jazyk a mají sklon mít vysoké horečky. Může se u nich objevovat i syndrom periodických horeček nebo stále se opakující "infekt". Bývají veselé, ale také emočně "závislejší". Horko se někdy může střídat s chladem. Zde by jejich "něco na imunitu" mohl být Zaječí sirup a přírodní vitamin C.
 
Těmto dětem nebudou mléčné výrobky zas tolik vadit, ale nepřehánějte to s nimi, když jsou zahleněné. Omezte hodně sladkosti, které vytvářejí další horkost.
 
Imunita-deti-3

Děti se sklonem k ekzémům

Zde mohou zapadat jak do bledého, tak horkého dítěte. Záleži na kořenu potíží. Jakmile je ekzém, tak to "něco na imunitu" by měly být probiotické přípravky spolu s nějakou nestravitelnou vlákninou. Mám ráda dětská probiotika od Mercoli v kombinaci s ImunoBran PLUS.
 
Ekzém u dětí je samostatná kapitola. Je to o stravě, emocích, kosmetice. 
 
Imunita-deti-4

Vzteklé a divočejší dítko

Tyto děti často uvítají něco na "zklidnění jater" a zároveň omega3 nenasycené mastné kyseliny. Nechte je vyječet. Neokřikujte je a zkuste ječet s nimi. Pomůže to i vám a uvolněná atmosféra pak emočně zklidní i dítě. Jejich "něco na imunitu" může být Kril olejOpičí sirup.
 
V jídelníčku jim omezte cukry a jídlo s rychlým glykemickým indexem. Bude jim svědčit jakákoliv zelená zelenina a určitá pravidelnost ve stravování.

Z naší nabídky