Mapa obličeje, aneb co ukazuje akné

Akné může mít mnoho příčin, na jedno se však asi shodneme. Je to nepříjemné, nehezké, obtěžující a dost často to ukazuje na něco, co se děje uvnitř.
Pokud se vám pupínky objevují stále na jednom místě, např. nad nosem mezi obočím, je dobré se zasoustředit na orgán, který je zrovna s touto částí obličeje spojen. Připravili jsme pro vás celkem jednoduchou mapu a vybrali základní bylinku či doplněk stravy, které můžete pro vnitřní harmonizaci zkusit.
 
Tato mapa se týká především kopulovitých pupínků s bílým vrškem nebo malých červených pupínků.
Akne-mapa
Je-li akné hojné a tvoří se bolavé furnunkly, boláky či cysty, tak je to trochu složitější než tato mapa a vyžaduje to jiný přístup.
 
Acne vulgaris je diagnóza, kterou lze klasifikovat jako mírnou, střední nebo těžkou. 
 

Východní medicína a akné

Z pohledu čínské medicíny se vždy jedná o nějaké "vlhké horko" nebo "horko", které je potřeba vyloučit či zchladit. Dle toho jsem i vybírala byliny, které jsou uvedeny obrázku (v závorce).
 
Giovanni Maciocia ve svém díle Diagnostika v čínské medicíně uvádí:
  • Vřídky nad jařmovým obloukem vždy ukazují na jedovatou horkost v žaludku.
  • Vřídky na nose jsou z vlhka a horka ve slezině a plících.
  • Vřídky v oblasti bradavkového výběžku kosti spánkové ukazují na vlhkou horkost v dráze žlučníku či oheň jater.
Správnou diagnózu a navržení terapie vážnějších případů může navrhnout praktik čínské medicíny po důkladné diagnostice. Neváhejte nám psát do ePoradny.
Akné mapa

Kosmetika a akné

Na toto téma by mohl být samostatný článek se spoustou tipů "jak na to". Faktem je, že my na kosmetiku nejsme na prirodnilekarna.cz až tak zaměřeni. Mohu vám dát pár osvědčených tipů a odkazy na jiné články, které se kosmetice věnují.
Nicméně nikdy nezapomínejte na to, že vše, co se děje na pokožce, ukazuje na to, co se dejě uvnitř. A cesta je i opačná. Co dáváme na pokožku, to jde dovnitř, takže je dobré se vyhýbat chemickým přídatným látkám, které nakonec pokožku spíše podráždí a to "horko" zhoršují.

A ta hlavní rada? Nerýpat, nerýpat, nerýpat ...

Tipy na péči o pokožku s lehkým projevem akné pro 30+
Řada GINSENG pro unavenou pleť 30+
Jedním z období, kdy je akné problém je puberta. Souvisí to s mnoha faktory, počínaje hormonálními změnami, konče emočními "složitostmi" tohoto období. Z pohledu čínské medicíny je období puberty obdobím ohně, takže horké projevy jsou častější než v jiných životních cyklech.
Péče o mladistvou pokožku
Na čištění pleti jsou skvělé hydroláty (květové vody).
Květová voda pečuje o pleť, vlasy i duši.
Dále je článek viditelný pouze pro přihlášené
 
Příklad z praxe

Z naší nabídky