Mladistvá pokožka s akné? Tip jak o ni pečovat

Akné a nedokonalosti pleti jsou v době puberty celkem běžné. Souvisí to s hormonálními změnami. Pro teenagera to však může být problém nejen kosmetický, ale i psychický. V článku vám dáme tip, jak o takovouto mladistvou pokožku pečovat.

Dívky vs. chlapci

Teenage akné je nepříjemné jak u dívek, tak u chlapců. U chlapců se projevuje většinou závažnější forma akné, u dívek je výsev zase mnohem častější. 
 
Mladá pokožka má jiné potřeby, než pokožka zralejší. Jde hlavně o čištění a regulaci mazových žláz. Je dobré ji zatežovat co nejméně.

Článek si můžete i poslechnout

Náš tip na postup

Pokožku řádně očistěte přípravkem YOUNG and ACTIVE CLEANSER. Každé ráno a večer naneste cleanser na vatový tampón a důkladně z pokožky odstraňte všechny nečistoty.
 
Na noc na pleť naneste YOUNG and ACTIVE FACE LOTION. Přes noc potřebuje pokožka vyživit a hydratovat. Mléko má velmi jemnou konsistenci, takže nezanese póry a nechá pleť dýchat. Je-li pokožka spíše suchá, použijte YOUNG and ACTIVE CREAM.
 
Ráno pokožku opět očistěte cleansrem a následně na ní naneste YOUNG and ACTIVE TONIC. Na mastnější pokožku již pak není potřeba nanášet krém. Tonic ji osvěží a bude celý den působit hojivě. U suché pokožky naneste ještě LOTION (mléko).

Trochu souvislostí

Jak bylo řečeno na začátku, problematická pokožka souvisí s hormonálními změnami. Jde o změnu životního cyklu, kdy z malého dítěte v prvku DŘEVO, přejde do počátku dospívání, do prvku OHNĚ.

Tento ohnivý - horký aspekt pak způsobuje i nepříjemné změny na pokožce - horko se dere ven. Podobnou příčinu pak může mít akné, které se zhoršuje před menstruací.

Snížit tento oheň lze nasazením vhodně vybraných směsí. 

Všude najdete, že je dobré užívat zinek, vitamíny skupiny B nebo třeba vitamín C. Tady pak dbejte na výběr sprváného produktu. Doporučení užívejte zinek, je asi tak stejný, jako noste boty. Je potřeba zvolit správno formu, a to buď pikolinát zinečnatý nebo zinek bisglycinát. O vitamínech skupiny B to platí také, není béčko jako béčko. U pubertálního akné jsou dobré extrakty z kvasnic.
 
Je to také hodně o jídle, zapomeňte na hranolky a celkově fastfood, brambůrky, tatranky nebo slazené nápoje. Vše toto zhoršuje to horko (oheň) v pokožce.
 
Závažné formy akné je nutné řešit pomocí antibiotik, takže neváhejte navštívit kožního lékaře nebo dermatologa.
 
V případě otázek můžete využít naše poradenství.

 

akne-acnea

Pro dívky

Na takto upravenou pokožku můžete nanést krytí. Já vím, teď se matky asi zhrozí, že 15 letá holka ještě nepotřebuje make-up. Nepotřebuje, ale možná to pro její psychiku bude velmi přínosné, což následně pomůže i hojení. Vhodně zvolené krytí působí velmi přirozeně a nebude stav pokožky zhoršovat.
 
První krok je nanesení korekční báze, která působí jako BB cream. Dbejte na čisté složení, aby pokožku ještě víc nezatěžoval a po celý den vyživoval a hojíl. BB cream pokožku sjednotí a zakryje barevné nedokonalosti.
 
Druhý krok je pak nanesení krycího pudru, který by opět měl mít pouze přírodní nechemické složení. Silně krycí pudr řeší problematiku mokvání vs. krytí. Mám s ním i velmi dobré zkušenosti u pleti s rosaceou.
 
A takovým malým zázrakem v líčení jsou krémové rozjasňovače. Ty velmi přirozeně zvýrazní ústa a mohou se nanést i na tváře, čímž dodají zdravější a jednotnější vzhlede. Dcera vás za to budou milovat.
 
 

Základ samozřejmě je - NEMAČKAT.

 

Z naší nabídky