Přírodní lékárna
Úvod Lékárna z přírody Zechsteinské prastaré moře - zdroj hořečnatých solí

Zechsteinské prastaré moře - zdroj hořečnatých solí

Hluboko pod povrchem Země se ukrývá zdroj úžasné, zcela přírodní látky, kterou potřebuje každé lidské tělo pro své fungování - chlorid hořečnatý(zdroj hořčíku).

Po miliony let si chlorid hořečnatý vytvářel domov v ohromném přírodním mořském dnu známém jako prastaré Zechsteinské moře. Tato hojnost chloridu hořečnatého, vytvořená zcela stoprocentně přírodními procesy a nezkažená působením člověka ani zničujícími vlivy přírody, je připravena ukázat své přínosy.

Nejprve ale navštivme dobu a místo, které si můžeme jen představovat. Bylo to někdy před 240 až 270 miliony let a dějištěm byla naše planeta Země. V této dávné době neobývali planetu ani lidé, ani dinosauři. Nebyli tenkrát ani žádní historikové, kteří by tehdejší události zaznamenali. Všechno, co o tehdejším životě víme, bylo dáno dohromady z důkazů, shromážděných vědci moderní doby.

Solná pláň

Původ prastarého Zechsteinského moře

Přesný popis původu nechám spíše na geolozích. Pro nás je důležité, že ukládání masivních ložisek hořečaté soli vznikalo pronikáním slané vody do sladké, v kombinaci s nepřetržitým přirozeným odpařováním vody. ento proces pronikání/odpařování je podobný procesu, který v současnosti probíhá v Mrtvém moři, ale v mnohem větším měřítku.

Množství chloridu hořečnatého vzniklého v důsledku těchto přírodních sil, je vcelku velké; tak velké, že ve skutečnosti pokrývá oblast, která začíná blízko východní hranice současné Anglie a rozprostírá se na východ až k západní hranici Polska.

Vytvoření zechsteinských hořečnatých solí

Po miliony let, kdy toto prastaré moře existuje, došlo na celé naší Zemi k mnoha dalším minerálním deformacím. Z důvodu svého jedinečného složení se sůl chová naprosto odlišně od skály. Například při zahřátí na vyšší teploty se sůl stává mazlavou jako med nebo asfalt.Velmi rozdílná je, pokud jde i o hustotu, jelikož skála má vyšší hustotu než sůl. 

V průběhu milionů let některé solné sloje téměř rozpustila podzemní voda. Jiným se podařilo dostat se téměř až na zemský povrch. Tyto soli byly schopny prorazit si cestu trhlinami v nadloží. Část soli, která nebyla schopna dostat se z důvodu nadloží nahoru, vytvořila místo toho tzv. solná ložiska. Právě to se stalo z velké části s hořečnatými solemi v kdysi aktivním Zechsteinském moři.

Chlorid hořečnatý pro zdraví

Sůl se těží po většinu zaznamenané historie Země. Stejně jako ve starších civilizacích slouží sůl i nadále k celé řadě účelů. My ji většinou známe díky její schopnosti dodat chuť jídlu.

Hořečnaté soli v různých druzích použití prokázaly pozoruhodnou schopnost dostat hořčík do těla lokální aplikací, kterou zdravotníci označují též jako TRANSDERMÁLNÍ (suplementace přes pokožku). Pomocí transdermální aplikace kvalitních hořečnatých solí je tělo schopno obnovovat úrovně hořčíku v tělních buňkách. Pokud jsou buňky normalizovány touto cestou, uvádí mnoho osob pozitivní zdravotní přínosy, jako je snížení bolesti svalů a kloubů, povzbuzení zdravé kožní tkáně, lepší nálada a snížení stresu. Některé studie uvádějí, že transdermální aplikace magnesia je účinnější, než jeho suplementace pomocí doplňků stravy. Smysluplné suplementování hořčíku přes pokožku je hlavně u lidí, kteří trpí chronickým zánětlivým onemocněním střev. Vitamíny a minerály se jim hůře vstřebávají skrz sliznici střeva a žaludku a často se u nich objevuje podvýživa.

Chlorid hořečnatý při kontaktu s teplem pokožky olejnatí. Jeho aplikace je tedy jednoduchá a pro pokožku přínosná.

Magnesium chloride

Hořečnatá sůl, neboli chlorid hořečnatý, který se těží z hlubin Zechsteinského moře, je kvalitnější než dnes dostupné hořečnaté soli, které byly získány z povrchových kontaminovaných vodních zdrojů. 

Chlorid hořečnatý ze Zechsteinského moře patří mezi nejčistší surovinu na této planetě, protože je minimálně kontaminován lidským působením. Těžba ložisek Zechsteinského chloridu hořečnatého probíhá přibližně 3 kilometry pod zemským povrchem.

 

Dopřejte si i vy nejkvalitnější hořečnaté soli v produktech ÖSIMAGNESIUM.

Produkty
Magnesium Oil 200 ml

Magnesium Oil 200 ml

Balení: 200 ml
Výrobce: ŐsiMagnesium
Křeče - unavené svaly - doplnění hořčíku.
390 Kč
Koupit
Magnesium do koupele

Magnesium koupelové vločky 1 kg

Balení: 1 kg
Výrobce: ŐsiMagnesium
Koupel pro doplnění hořčíku a uvolnění...
259 Kč
Koupit
Magnesium Oil s MSM 200 ml

Magnesium Oil s MSM 200 ml

Balení: 200 ml
Výrobce: ŐsiMagnesium
Magnesiový olej na unavené svaly a klouby....
450 Kč
Koupit
Tělový krém s hořčíkem, melatoninem a MSM 200 ml

Tělový krém s hořčíkem, melatoninem a MSM 200 ml

Balení: 200 ml
Výrobce: ŐsiMagnesium
Spánek - uvolnění - pokožka - ztuhlá...
550 Kč
Koupit
Tisknout stránku

Kamenná prodejna v Hradci Králové a odběrní místo v Brně

Skladem máme cca 80% sortimentu, který vidíte na eshopu. Pokud si tedy půjdete pro něco konkrétního, doporučujeme zavolat. Objednávku také můžete provést prostřednictvím e-shopu, kde vidíte dostupnost každého produktu a zadat osobní odběr. My Vás pak sami zkontaktujeme, až bude objednávka připravena k vyzvednutí.
 
 
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Prodejna Hradec Králové
home   Vrchlického 961
500 02 Hradec Králové
(naproti obchodu Baťa - Gočárova třída)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
PA   10:00 - 16:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
Prodejna Brno 
home   U Červeného mlýna 616/14
612 00 Brno
(prosklený rohový obchůdek, hned naproti Kauflandu)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   10:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
 

Zákon o evidenci tržeb
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.