Řada SUMMER TIME pro péči o pokožku v letních měsících

Téma opalovacích krémů je velmi kontroverzní a často vzbuzuje bouřlivé reakce. Padají otázky, zda jsou nutné vysoké ochranné faktory, zda je vůbec nutné se mazat apod. Pro jednu skupinu je 50 SPF málo a pro druhou je to zbytečnost a chemické ochranné krémy jim způsobují spíše potíže než pozitivní přínosy. Kde je tedy pravda? V úhlu pohledu.

Jen pár bodů k zamyšlení.

 1. Vše, co dáte na pokožku, se dostane dovnitř.
 2. Vše, co dáte na pokožku a vyjdete na sluníčko, začne nějak reagovat. Začne se to "vařit". 
 3. Slunce je životodárný zdroj energie a my se před ním "chráníme".
 4. Slunce a přirozené opalování je zdrojem vitaminu D.
 5. Vše, co na sebe natřeme, se může dostat do vodního ekosystému. Co na to korály a jiní vodní živočichové? 
 6. Proč máme pořád potřebu se před něčím chránit a mít zdánlivý pocit jistoty?
 7. Čtěte u svých krémů INCI (složení) a zvažte, zda látky v něm obsažené, potřebujete dávat na pokožku.
Za nás tedy volíme přírodu, i když ten "ochranný" faktor má nízký. Jenže to jsou jen čísla a filosoficky bychom mohli pokračovat s tím, že matematika vlastně neexistuje. Čímž vůbec nechceme zlehčovat nutnost se chránit před sluníčkem. Faktem zůstává, že příliš mnoho slunce, zanechává na pleti stopy. Není tedy od věci, věnovat jí v létě intenzivnější péči.
 

Řada Summer time je určena pro každodenní péči o pokožku v letních slunečních mesících.

summer-time-kosmetika-mala
 
Přirozený ochranný faktor v této kosmetice primárně dělá rakytníkový a extrakt z mrkvových semen, která zároveň i pomáhá pokožku přirozeně zabarvovat. Ona to ta příroda má celkem dobře vymyšlené. Nicméně tím, že nemá přidaný ani minerální ochranný faktor, nesmí se o ní tvrdit, že je to kosmetika na opalování.
Samozřejmě s SPF6 nemůžete jít na sluníčko na rovníku ve 12 hodin. Pořád tak nějak spoléháme na selský rozum.

Náš pocit z této řady

Za nás je to volba při péči o pokožku v létě. Kromě toho, že jsme se tu shodli, že nepotřebujeme vysoké faktory, tak potřebujeme aplikovat na pleť jemnou, a hlavně nijak neparfemovanou kosmetiku. Intenzivní vystavování pokožky sluníčku není moc žádoucí, volíme tedy opalování "s rozumem", protože pokožka na nic nezapomíná. Při honbě za opalováním si vždy vzpomenu, že ještě tak 100 let zpátky, bylo opálení známkou chudoby. Znamenalo to totiž, že pracujete na poli :-)

Co je na co

 • Summer time cream je vhodný pro každodenní péči o pokožku. Je vhodný pod make-up a kromě přirozených ochranných filtrů dodá běžnou výživu vysušené letní pokožce. Včelí vosk, bambucké máslo, sezamový olej, topinambur - to vše dodá výživu a hydrataci. Obsahuje i přírodní antioxidanty, které redukují volné radikály, které při sluneční vznikají. 
 • Summer time body oil je tělový olej, kde je základem opět rakytníkový olej a extrakt z mrkvových semen. Jednou z hlavních složek je však olej z KUKUI, což je Havajský národní strom, který obsahuje vše, co potřebuje pokožka k regeneraci a hojení. To, že roste v prosluněné části Země, ukazuje, že by mohl být zajímavou složkou letní kosmetiky.
 • Summer time body lotion je tělové a obličejové mléko s podobným základem jako krém. Jen není tolik hutné a navíc obsahuje třeba chladivé aloe nebo olej z třezalky tečkované, která je skvělá na sluncem namáhanou pokožku.
 • Summer time afte sun body lotion je mléko po opalování, kde aloe dominuje. Chladivý efekt aloe není potřeba představovat. Olej z vlašských ořechů tradičně pomáhá při hojení ran, a co jiného je spálená pokožka?
 • Summer time intensive care jsou kapsle s obsahem kvalitních olejů a extraktů bylin, které mají hojiví a výživný účinek. Rozhodně je doporučujeme, pokud jste přes den více na sluníčku, tak jej večer aplikovat jako výživu a ošetření. Na dovolenou k moři by neměly chybět. Takto v kapslích jsou proto, že každým kontaktem se vzduchem se kvalita olejů mění. Mohou oxidovat a snižovat se tak jejich účinnost. Takto hermeticky uzavřené v kapsli, je čerstvost cenných složek nedotčena. Také je možné s těmito kapslemi udělat intenzivní kůru po dobu 3-4 týdnů, což pomůže redukovat např. pigmentové skvrny.
My prostě kosmetiku Martiny Gebhardt milujeme celou a Summer time není výjimkou.

Řada SUMMER TIME