Seminář Kultivace ženské sexuální energie

Je sex stále takové tabu?

Žijeme v době, kdy si můžeme pustit porno i na mobilu a přesto v nás témata sexu často vyvolávají rozporuplné emoce a obzvláště pro ženy to může být složité téma. Je to z velké části dáno historicky, kdy nás stále trochu pronásleduje křesťanská představa „hříšného těla“ a žena představuje aspekt „prvotního hříchu“. Toto v nás je zakořeněné natolik, že se mnohdy stydíme za své představy, prožitky, touhy a raději je potlačujeme. Od tohoto potlačování již pak je jen krůček k nemocem.
 
Při studiu čínské medicíny jsem narazila na mnoho zdrojů, které se týkají ženské a mužské sexuality. Je zajímavé, že na téma té mužské toho bylo zachováno mnohem více. Mnohá ženská cvičení musela ustoupit do pozadí, protože společnost se stala velmi maskulinní a funkcí ženy bylo stát se svědomitou manželkou a rodičkou dětí mužského pohlaví.   Ženy, které tato tajemství nesly a předávaly dál, byly často pod restrikcí a označovány za prostitutky.
Yin yang symbol
 

Proč to bylo pro muže tak nebezpečné?

Odpověď je jednoduchá. Žena, vědomá si sama sebe a síly své sexuality, je schopna muže naprosto ovládnout. To však nikdy nebylo cílem žádného učení a není to ani téma, které bych chtěla na semináři probírat. Naopak, prvním krokem k obnovení čisté sexuality je odpustit mužům to, co na ženských tělech napáchali a nenechat je to již dělat dál. Milovat je, stejně tak jako sebe.
 

Co bude tedy tématem semináře

Rozhodně to nebude o výuce sexuálních praktik, nebudete muset mluvit o své vagíně či o preferovaných sexuálních praktikách. Nepadne slovo tantra a nebude to ani o léčení nemocí. I když správné využívání sexuální energie může vést ke zmírnění menstruačního krvácení, rozproudění energie v oblasti dělohy a celkovému zlepšení fyzického zdraví.
 
Tématem je pochopení práce s čchi (energií) vznikající při sexuálním aktu, která vede ženy k větší sebedůvěře a schopnosti nalézt sama sebe. Nejde o to stát se tygřicí, ale uvědomit si svůj potenciál.
 
Třeba vám také vysvětlím naše oblíbené rčení, že na chřipku je nejlepší vypotit se na cizím těle. Tato „pověra“ má skutečný základ v tom, jak funguje sexuální energie na imunitní systém.
 
Určitě také kápneme na to, jakou funkci má při sexuálním aktu jazyk a čeho by se žena, v rámci své sexuální praxe měla vyvarovat, aby nevyčerpávala svoji energii a neurychlovala tak stárnutí.
 
Babička mi říkávala, že "Orgasmus je cesta k Bohu". Díky principům čínské medicíny jsem pochopila, jak to myslela.
 
Budu se na vás těšit.
 
Přihlásit na seminář se můžete ZDE.
 
P.S.
 
Kdo najde chybu na obrázku, má u mě na semináři malý dárek.
 
Vaše názory
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.