Přírodní zubní pasty Urtekram - vyzkoušeli jsme

Jste-li zastáncem přírodní medicíny, nemělo by vám být jedno, jakou používáte kosmetiku. Ať už budeme mluvit o složení, obalech, či testování na zvířatech, vždy bychom měli volit tu nejvíce "NATURE FRIENDLY" variantu. U zubních past to platí obzvlášť, přeci jen sliznice v ústech dokáží vstřebat neuvěřitelné množství látek. Zubní pasty Urtekram splňují vše, co od přírodní kosmetiky chceme, ale jak chutnají?
 
Každý z nás nějakou vyzkoušel :-)
Martin www
"Já jsem vyzkoušel zubní pastu Urtekram Eukalyptus. Určitě po vyčištění zubů zůstává dobrý a fresh pocit v ústech, ale nemohu si zvyknout na to, že nepění. Pasta je v ústech pak tekutá a mám pocit, že je všude jen ne v ústech. Každopádně eukalyptus je velmi příjemný a svěží."
Jani www
"Já jsem vyzkoušela Mint a Green tee a teď testuji Mint s fluorem. Jsem zvyklá používat přírodní pasty, takže mi vůbec nevadí, že nepění. Pro někoho to však může být z počátku nepříjemné a divné. Krémová konsistence k přírodním zubním pastám prostě patří. Pasta s mátou a zeleným čaje nechává v ústech příjemnou svěžest, která dlouho vydrží. Není tak ostrá jako u běžných zubních past, takže si můžete čistit zuby i déle, protože to nepálí. Je opravdu jemná.
Mint s fluorem jsem brala trochu s odporem, protože fluorid jsem ze zubních past vyřadila již před lety. Nadměrné používání flouoridu totiž narušuje střevní mikrobiom (tedy náš druhý mozek :-), ale piju stále kohoutkovou vodu, i když filtrovanou, tak se mu stejně nevyhnu. Máte-li však problémy se štítnou žlázu, akné v okolí úst či perorální dermatitidu, flouoridu se vyhýbejte, jak jen to jde. Si asi říkáte, proč to tedy do přírodní zubní pasty dali. Nevím :-). Myslím, že je to kvůli lidem, kteří mají pocit, že by fluorid v zubních pastách být měl. Studie ukazují, že zabraňuje vzniku zubního kazu a je nutný pro zdraví kosti a zuby. V malém množství to tak zřejmě bude, nadužívání tohoto prvku však je toxické. Denně bychom měli přijímat 0,05 miligramů stopového prvku fluoru na 1 kg tělesné hmotnosti, a to z vody, zubní pasty nebo soli. Takže bych tuto pastu doporučila tak 2x do roka a kombinovat s jinými. Chuťově je výborná, na mě možná už trochu ostrá."
Petra_www
"My jsme doma vyzkoušeli Aloe vera a jako druhou Tea Tree. Aloe vera bych si už asi nekoupila, je pro mě hodně mdlá a nemám po ní pocit vyčištěných úst a svěží dech. Pasta s Tea Tree už je jiná káva. Chuťově je svěží, ale není pálivá. Pocit čistých zubů je po ní skvělý. Krémová konzistence mi nevadí, ale doma mají poznámky, zda ještě někdy budeme mít normální pastu. Zvyk pěnivé pasty je někdy nezlomitelný. Dětská zubní pasta Tutti fruti čeká ještě na otevření."

Z naší nabídky