Oslavy letního slunovratu jako rituál přírodního cyklu. Oslavte je s námi.

Rituály vždy byly běžnou součástí lidských životů. Byla to příležitost se setkávat, spojit se s přírodou a jejími cykly, oslavit, poděkovat či uzavřít nějakou kapitolu. Některé rituály nám zůstaly, jako třeba svatba, narozeniny, Vánoce či Velikonoce, i když mnohdy jejich smysl už ani nevnímáme.
 

Slunovraty patřily vždy k největším oslavám měnící se přírody

Protože i my lidé jsme nedílnou součástí přírody, jsou to i naše oslavy. Jejich začlenění do životů nám může pomoci se zastavit a ujasnit si směr, kam dál. Letní slunovrat je o rovnováze uvnitř nás a je o tématu zevnitř - ven. Teď je ten čas vypustit energii, kterou jsme si střádali a začít realizovat plány, které v nás klíčily. Tento čas trvá do zimního slunovratu, který nás pak vrací do rovnováhy z venku - dovnitř.
 

Rádi bychom vás pozvali na slunovratové oslavy. Letos již potřetí.

 

Jak budeme slavit

Letos nám přípravy trochu zkomplikovala koronavirová panika. Podtitul našich slunovratových festivalů vždy byl "kdyzzenytanci. Jenže letos jsme nemohly trénovat (zákaz shromažďování), takže vystoupení dopilujeme pro příští rok. Snad nám kyčle vydrží :-). Nevěděli jsme ani, zda bude možné akci pořádat, takže organizace trochu vázla.
Vše tedy bude v mém oblíbeném NECHÁME TOMU VOLNÝ PRŮBĚH.
 
A nechaly jsme tomu volný průběh a tančit budeme. Rozhodly jsme se, že to do 20.6 prostě dáme ... Tradice by se prostě neměly porušovat. Takže minimálně na naše vystoupení se můžete těšit a uvidíme, zda se někdo přidá. To je výzva i pro další, klidně nám přijeďte ukázat, jak je krásné, když žena tančí.
 

Na co se rozhodně můžete těšit

  • oheň
  • bubny
  • skvělé hudební vystoupení - Vojta Violinist
  • malá meditace
  • rodiné a pohodové prostředí, jak kdybste jeli k sobě na zahrádku :-)
  • dobré jídlo a pití (vloni se nejvíce ujalo procecco s jahodami, tak to letos rozhodně nebude chybět)
  • no a na cokoliv, co v sobě přinesete :-)
 

O slunovratu

Slunovrat je dnem oslav v mnoha kulturách. O letním slunovratu síla slunce vrcholí, začíná jím období plného léta, sluneční paprsky dopadají kolmo na obratník Raka. Na severní polokouli nastává nejdelší den a nejkratší noc a také astronomické léto.
K letnímu slunovratu patří mnoho tradic, zvyků a v žádné kultuře, kde se slunovrat slaví, nechybí ohně. Slunovrat byl dnem magických obřadů a v cyklu významných dnů stojí letní slunovrat téměř na vrcholu. 
 

Fotogalerie z loňských ročníků

Slunovrat

Galerie7Galerie6Galerie5Galerie4Galerie3Galerie2Galerie1Slunovrat 2019Slunovrat 2019 - tangoSlunovrat 2019 - kavaSpolečná 2018ČISTĚFEST 2019a