Nemocnost dětí předškolního věku

Jsem lékařka a sama jsem byla takové to věčně nemocné dítě. Dá se říci, že jsem vyrostla na penicilinu. Také jsem matka, dnes již dvou dospělých synů, ale stále si ještě dobře pamatuji, jaké to bylo, když byli často nemocní. Byl to stres pro mě i pro ně. Za mých mladých let byla mateřská půl roku a pak ani koruna. Babičky ještě mladé, v pracovním procesu, a tak nám často nezbylo, než dát dítě do jeslí, třeba již v roce a půl. A to jak dnes vidím, když jsem vědomější, není pro dítě ideální.
 
Dnes mají maminky možnost být doma s dítětem déle, což je moc dobře. Často jsou však nedostatkem financí tlačeny k návratu do práce. Co si budeme povídat, peníze jsou k životu stále ještě potřeba. No a tak jde maminka do zaměstnání a dítě do školky. V tu chvíli to nastane. Než se dítko „promoří“ je stále nemocné a jednoznačně je to velký stres pro všechny.
Colostrum - kolostrum - posílení imunity u dětí

Zdravé dítě, šťastné dítě a také naopak, šťastné dítě, zdravé dítě

Mými klienty jsou velmi často mladé rodiny s malými dětmi, které jsou často nemocné. Trpí na angíny, záněty dýchacích cest, záněty středouší a alergie všeho druhu. Výjimkou nejsou ani autoimunní onemocnění. Pokud chceme, aby bylo dítě zdravé, je samozřejmě nezbytná změna stravy. Dnešní nadbytek sladkostí a mléčných výrobků ve stravě dětem rozhodně neprospívá.
 
Důležité je také věnovat péči vztahům v rodině, vytvořit dítěti láskyplný a bezpečný domov, aby nemoc nepotřebovalo k volání o pozornost. Děti často nemocí somatizují, co se děje v rodině. Něco nemohou rozdýchat, něco nechtějí slyšet apod. Někdy to může být jen přeúzkostlivá maminka, která svůj strach přenáší na dítě.
V dnešní době také není od věci doplnit výživu dítěte o vhodně zvolený doplněk stravy. Velmi dobré zkušenosti u nemocných dětí předškolního věku mám s doplňkem stravy s obsahem kolostra.
 

Co je to kolostrum

Kolostrum (mlezivo) je tekutina, kterou produkují mateřské mléčné žlázy savců krátce před porodem a první dny po porodu. Je to látka velmi důležitá pro přežití savčího novorozeněte, které se náhle ocitá v prostředí plném bakterií a virů. V kolostru je mnoho velmi prospěšných prvků pro silnou imunitu. Pro děti je to nejpřirozenější zdroj těchto látek. Žádná jiná přírodní surovina nemá podobné komplexní složení. U lidí se některé imunitní faktory nacházejí i v placentě, proto lidské mládě může přežít, i když z nějakého důvodu kolostrum nepřijímá.
V praxi se používá bovinní kolostrum, které je 30-40 x bohatší na biologicky aktivní látky než lidské kolostrum. 
 

Kde všude kolostrum pomáhá

U oslabené imunity, u respiračních i střevních infektů, u alergií, u některých autoimunních onemocnění, po operacích, pro hojení ran. Kolostrum i probiotika jsou vhodným doplňkem při a po antibiotické léčbě.
Kolostrum je možné použít i preventivně pro posílení imunity u dítěte při zahájení docházky do školky. Nejlepší je začít jej podávat již s předstihem. Vhodné nasazení je i v zimě jako prevence chřipky a různých respiračních onemocnění.
 

Naše děti jsou naše budoucnost

Moc si přeji, aby to byly zdravé a šťastné děti a aby žily na zdravé planetě Zemi. Je jen na nás, na každém jednotlivci, jaký bude  náš život a v jakém prostředí budeme žít. Převezměme  zodpovědnost za zdraví své i našich dětí i za zdraví naší planety. Začněme každý u sebe. I malá změna na začátku může vést k velkým změnám na konci. Používejme zdravý selský rozum, ale i srdce a intuici. To platí i při výběru vhodných doplňků stravy. Pro mě je kolostrum opravdu srdcová záležitost.
 
Přeji vám všem hodně zdraví