Nařízení EU narůsají do absurdit

Dnes jsem dostala trochu "vyčiněno", že jsem již přes 3 měsíce nic nenapsala. No, je to tak. Mé články opravdu velmi prořídly, i přestože psaní miluju a je to pro mě skvělý relax.
 
Jak je to možné? Nemusela jsem přemýšlet dlouho. Drtí mě papírování. Podnikám téměř 15 let a za poslední 3 roky narostla byrokracie snad o 100%. Počínaje EET, konče tím, co se na nás řítí, a to GDPR (ochrana osobních údajů). Nejsem zastáncem nějakých velkých konspiračních teorií, ale čím dále více mám pocit, že je to záměr hlídacího psa. Zaměstnat nás, abychom nemohli tvořit, příliš přemýšlet a měnit.
 

Je to zkouška co vydržíme?

Tuto otázku si kladu stále častěji, společně s tím - kdy to skončí? Odpověď však nepřichází a "doba kovová" utahuje své obruče tak, že se možná za chvíli ani nenadechneme. A týká se nás to všech, protože nové nařízení o ochraně osobních údajů je takový paskvil, že možná nebudeme moci provozovat například naši ePoradnu (ale jak to vlastně bude nikdo pořádně neví, jen se všichni dopředu klepeme strachy a možná oprávněně, protože přibude další nástroj možné šikany)- Nejdříve jsme museli stáhnout téměř všechna data a informace ze stránek, které jsme dávali dokupy přes 10 let, a to kvůli naprosto nedotaženému Nařízení o zdravotních a výživových tvrzeních a teď budeme asi muset zamykat někam do virtuálního prostoru každou informaci, kterou nám někdo poskytne. Třeba o tom, že má rýmu.
 

Kde je řešení?

Odpověď je jasná - u každého z nás. Řešení nikdy nepřijde "z vrchu". Odtamtud padají spíše jiné věci. Změny musí začít u jednotlivce, u té kapky oceánu, která pak dokáže vytvořit tsunami. Pro krásné vysvětlení můžeme sáhnout do čínské filosofie.
Doba, v které žijemev představuje element KOVU. Kov je zástupcem hranic, řádu, pořádků. Jeho funkcí je svírat a stahovat. Kov v elementech představuje prostor, v kterém se může naše čchi pohybovat. Pokud je v rovnováze, je to jen určité omezení, kam by se neměla energie přesunout - podporuje přirozenou pevnost ostatních prvků. Pokud však kov začne převládat, začneme být v sevření v pevném a tvrdém prostředí. Orgány, které zastupují energii kovu, jsou plíce a tlusté střevo (jejich obrazem je kůže, která právě představuje ty hranice). Hloubkovou čchi kovu mají také ledviny a močový měchýř. 
 
Emocemi kovu je pláč a žal.
 
Nemusíte se vyznat v čínské medicíně, aby vám z toho vyšlo, že se prostě v této době nemůžeme nadechnout, a nebo se z toho můžeme posr ... 
Pentagram čínská medicína

Čím pohnout s kovem

V čínském pentagramu (obrázek) máme 5 elementů a energií
Dřevo má energii větru.
Oheň má energii tepla (horka)
Země má energii vlhka.
Kov má energii sucha.
Voda má energii chladu.
 
Jediné, co může pohnout s kovem je oheň, jen oheň dokáže roztavit kov, a to jak v těle, přírodě či společnosti. No a přes oheň se dostáváme k orgánu SRDCE a tím k havlovskému "pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí." Pořád je to příliš filosofie, že?
 
Jak by tedy použití "lásky" mohlo vypadat v praxi? Možná si to neuvědomujeme, ale každý z nás je tvůrcem společnosti. Tím, jaké kolem sebe vytváříme prostředí, jak myslíme, jak komunikujeme. Každý z nás je "figurkou" ve hře něčeho většího a je jen na nás, zda se přikloníme ke strachu či k lásce. V nějaké knize jsem četla, že jediná svoboda, kterou nám nikdo nikdy nevezme, je rozhodnutí, jakou cestou se vydáme.
 
Předevčírem jsem mluvila s jedním známým, který dostal pokutu od kontrolorů EET ve výši 6000 Kč za to, že doklad poslal elektronicky a nevytiskl jej. Tržba byla ihned řádně zaevidována a odeslána do babištánu, jen doklad putoval na email zákaznice, nikoliv do jejich rukou. Dělá to ze stejného důvodu jako já, naprosto ho irituje to šílené plýtvání papírem, potažmo našimi lesy. Diskuze s úřednicí nebyla naprosto možná, prostě doklad nebyl vytištěný, nenaplnil tedy literu zákona a hotovo. A zde je přesně ten moment. Ona je také vykonavatelem této moci a mohla by se k tomu postavit tak, že vše je v pořádku, protože jí také záleží na lesích a doklad v emailu ji stačí, protože FIK do soutěže si stáhne i tam (mimochodem by se ji i lépe kopíroval do soutěže). Jenže to se nestalo, přistoupila na šikanu a utahování kovu, schována za tím, že takto je to v zákoně. Stejně se hájili i dozorci v lágrech. Je mi té paní v podstatě líto, protože její oheň, potažmo její srdce nehoří. Kov u ní převládá a je tam tedy i sucho (ať už si pod tím představíte cokoliv).
 

Z nadměrného kovu je nemocná celá společnost

Kromě toho, že v době kovové žijeme energeticky, kovem se také obklopujeme. Máme nerezové nádobí, spotřebiče plné kovu a bohužel i voda nám putuje kovovým potrubím a kov se nám tak ukládá v celém těle.
 
Vraťme se ke kovovým orgánům:
Plíce = alergie, astmata, CHOPN ...
Tlusté střevo = crohnova nemoc, ulcerózní kolitida, leaky gut syndrom, zácpy ...
Ledviny a močový měchýř - opakující se záněty močového měchýře, bolesti beder ...
S ledvinami a plícemi souvisí i klinické deprese a syndrom vyhoření (a zase ten oheň).
 
 
Global social networking concept of people teamworking and recommending each other as a community. A colorful illustration with connected people and like symbol.

Vyhořeli jsme?

Zřejmě, protože kov nás drtí více a více. Udělejte si teď chvíli a podívejte se, jak je na tom váš vnitřní oheň. Hoří vaše srdce láskou k životu? Ne? Tak ho prosím zase zažehněte, jiná cesta k uzdravení sebe a společnosti nevede.
 
Nás EU a její výmysly jako GDPR nezdolají. Eshop pojede v rámci vymezených hranic doby kovové a já vám budu radit a diskutovat ve své skupině na facebooku. Pokud přemýšlíte nad svým zdravým v souvislostech a zajímá vás léčení bylinami, medicína v souvislostech, či čínská medicína, připojte se.
Nemáte-li ten kovový facebook :-), můžeme se potkávat na přednáškách.