Kniha Nežádoucí účinek: SMRT změní Váš pohled na dnešní medicínu

Kniha NEŽÁDOUCÍ ÚČINEK: SMRT
 
Bývalý vlivný zaměstnanec farmaceutické firmy John Virapen tvrdí, že farmaceutickým firmám dnes nejde o vyléčení pacientů, ale pouze o jejich zisky. Právě kvůli nim jsou totiž schopny prodávat léky, které neléčí, někdy dokonce i škodí. O tomto tématu napsal Virapen kontroverzní knihu – Nežádoucí účinek: Smrt.
 
Nežádoucí účinek: SMRT je pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ho Dr. John Virapen, významná osobnost z farmaceutické branže, která praktiky a dění ve farmaceutických gigantech zná zevnitř. Za 35 let svého mezinárodního působení (povětšinou v postavení  ředitele Eli Lilly & Company ve Švédsku) odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen vyšel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou šokujících tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
 
"Svojí knihou jsem neměl v úmyslu někoho šokovat, ale pravda někdy lidi šokuje, to je fakt. Chtěl jsem jen popsat, co se ve skutečnosti s farmaceutickými firmami děje. Případy, které v knize popisuji, jsou doložitelné," řekl autor.
“Ze začátku jsem neříkal nic, spíš jsem odvracel zrak a snažil se jim důvěřovat. Od prvního dne zde ale vládla korupce, jenže já jsem tomu zprvu nevěnoval velkou pozornost,” vysvětlil Virapen. “Žil jsem si dobrým životem, je to jako droga, zvyknete si na určitý životní styl. V životě každého člověka ale později přijde čas, kdy si uvědomí, že nastala doba něčeho nechat nebo se zamyslet nad tím, co dělá,” podotkl.
 
Očkovací vakcíny mají dle něj vedlejší účinky, které mohou lidí zabíjet, proto je jejich propagace jen marketingovým tahem. “Za peníze se dnes dá koupit téměř všechno. Měl jsem peníze, které jsem předal v obálce jednomu renomovanému lékaři, a on si je ode mě vzal. A podobné případy se dějí dnes a denně,” dodal Virapen.
_______________
 
KOMENTÁŘ
Nezadouci ucinek smrt

Dnes jsem četla Lékařské listy (příloha Zdravotnických novin 16/2011) a hned na první stránce mě nadzvedl titulek: Očkovací kalendář pro dospělé prochází odbornou oponenturou .
Vzpomněla jsem si při tom na knížku Johna Virapena o tom jak funguje farmaceutický průmysl a představila jsem si, jak asi taková oponentura vypadá. Jak tlusté jsou obálky pro lidi, kteří schvalují očkovací kalendář pro dospělé. Jen doufám, že tento očkovací kalendář nebude povinný. Kdybych byla zastáncem konspiračních teorií, napadlo by mě, že farmaceutické firm

Každá vakcína má své nežádoucí účinky. Má nás chránit před vznikem onemocnění, ale paradoxně oslabuje náš imunitní systém. Ten se v případě vakcinace musí poprat s cizorodými látkami a ne vždy to zvládne. Mohou pak nastat chronické zdravotní problémy, kterých se budete jen těžko zbavovat.
y dostaly za úkol nás vyhubit. Nebo ještě lépe. Kvůli nežádoucím účinkům vakcíny se stanete dlouhodobým konzumentem farmaceutického průmyslu - SPOTŘEBITELEM. A ještě k tomu budete muset použit své peníze a ne málo. Ve zmíněném článku se dočtete, že v budoucnu se budete moci nechat očkovat i proti závislosti na nikotinu. Super. Nicméně bych zavedla polemiku, zda je horší kouření, nebo očkování. Ale vakcínu doporučí lékař, tak to musí být prospěšné. Co takhle přemýšlet vlastní hlavou.
Vždy, když Vám lékař nabídne nějakou vakcínu, ptejte se jeho i sami sebe, zda je to skutečně nutné. Většinou přijdete na to, že není.
Pokud užíváte jakékoliv léky, nebo máte v plánu se nechat proti něčemu očkovat, přečtěte si tuto knihu. Otevře Vám trochu oči, jak to vlastně chodí. Za své zdraví odpovídáte vy sami. Nikdo jiný. I když mám pocit, že pro většinu lidí je mnohem jednoduší dlabat tabletky a nic neřešit. Předepsal to doktor, tak to musí být dobré.
 
Knihu můžete koupit na našem eshopu za 299,- Kč. Doporučuji ji především těm, kteří užívají antidepresiva, chtějí se nechat očkovat nebo se stali oběťmi tzv. vymyšlených nemocí (to jsou ty, kterými nás straší média).
 
_______________
 
Ukázka z knihy  Nežádoucí účinek: SMRT
ISBN: 9788081120817, Slovart Print, rok vydání 2010
Slabiny schvalovacího postupu, str. 103
Všechno působí dojmem správnosti, čistoty a korektnosti. Člověk by myslel, že léčiva, která prošla schvalovacím procesem, si registraci skutečně zaslouží. Každé stadium má však své slabé stránky. Některé jsem už stručně načrtl. Těchto slabin se důsledně využívá. Jednu takovou slabou stránku jsem využil ve prospěch svého zaměstnavatele.
Abychom zjistili, zda fluoxetin obstojí ve schvalovacím postupu, ukázali jsme naše údaje několika švédským psychiatrům. Chtěli jsme vyslechnout jejich názor. Smáli se a nechápavě kroutili hlavou, když jsme jim řekli, že ve Švédsku plánujeme podat žádost o schválení fluoxetinu. To přece nemůžete myslet vážně! Nevzpomínám si už na medicínské detaily, které je tak pobavily.
Pro mě jako šéfa na úrovni státu bylo důležité jen to, že máme problém. Velký problém. Není příjemné vidět psychiatry, jak se smějí. Když vidíte, jak se švédský psychiatr takto směje, hned vám musí být jasné, že nemáte žádnou naději.
Navíc se zdálo, že se neculili neprávem. Kolovaly řeči, že uskutečněné klinické studie jednoduše nebyly dost dobré. Po ztrátě benoxaprofenu to bylo špatné znamení, protože na přepracování náročných studií jsme už neměli dost času.
_______________
 
Ke schválení nakonec samozřejmě došlo, i přestože lék má silné nežádoucí účinky a v podstatě neléčí. U nás se prodává pod značkou Prozac.