Přírodní lékárna
Úvod Lékárna z přírody Hormonální antikoncepce z pohledu tradiční čínské medicíny

Hormonální antikoncepce z pohledu tradiční čínské medicíny

Hormonální antikoncepce se řadí v poslední době mezi jednu z nejčastějších příčin vzniku cyst, myomů a endometriózy. Jelikož se používá relativně krátkou dobu (dle TČM), tak teprve budoucnost (d)ocení, co vše „dobrého“ pro lidstvo přinesl tento pohodlný vynález. Ne, že by hormony spolu s různými jinými chemiemi typu emulgátorů, stabilizátorů, aromatizacií, konzervantů apod. kolem nás a v nás nebyly. Ale to vše je jak zásah brokovnice z několika kilometrů oproti vysokorážní 9 mm kulovnici (hormonální antikoncepci), jež zasahuje cíleně a z podstatně kratší vzdálenosti!
 
V životě je vždy holt něco za něco a nikdy není kouře bez ohně. Každý lék má vždy i svá negativa a vždy je třeba dáti na misku vah pro a proti a moudře vše zvážit dle Hippokratovy přísahy Nihil num nocere!antikoncepce (Především ničemu neškodit). Dle TČM totiž každá hormonální antikoncepce vždy oslabuje esenci ledvin (YIN a YANG) a kvalitu krve XUE v játrech a v děloze. Je to vpravdě a doslova vytloukání (ženského) klínu klínem (chemickým)… Však se také s tím ruku v ruce (pod praporem antikoncepce) začala v našich končinách vyskytovat i jakási epidemie nemoci štítné žlázy u „antikoncepčních žen“ (tj. žen, užívajících antikoncepci), neboť vaječníky s dělohou jsou se štítnou žlázou jako spojené nádoby, a to i dle západní medicíny v podobě osy: mozek (hypotalamus a podvěsek mozkový) – štítná žláza – vaječníky.
 

Vliv antikoncepce na náš organismus

Dle TČM za vším je v pozadí, ostatně jako vždy, (ne)dostatečná esence a energie dráhy ledvin. Zcela logicky pak, když ubude krev dole (v děloze), nemůže být ani nahoře (ve štítné žláze). Vliv hormonální antikoncepce na organismus si můžeme zjednodušeně představit asi jako permanentní čerpadlo ve studni s vodou. Ledviny v našem případě představují pramen vody zásobující studnu, která čas od času samovolně přeteče (ve formě menstruace). Voda zde pak představuje krev XUE. Při použití permanentního čerpadla, jež trvale odčerpává vodu ze studně, voda sice odtéká pravidelně (přesně nastavitelná, ale „umělá“ menstruace), ale její hladina klesá, zásoby vody se neustále ztenčují a pramen se tak postupně vyčerpává, až se jedno dne pramen tzv. strhne a studna vyschne … Tato voda čili esence ledvin (YIN a YANG) a krev XUE později chybí i při početí dítěte a její nedostatek či blokáda může v budoucnu zapříčiňovat vznik neplodnosti, myomů, cyst a endometriózy – podobně jako voda v potoce. Když je ji málo, tak nemá již sílu dále téct a stagnuje.
 

Hormonální tělíska - zástava menstruace

A úplně gordickým antikoncepčním uzlem jsou dle TČM dnes různá hormonální antikoncepční tělíska, kdy žena přestává menstruovat i po několik let. Jedno takové tělísko se příznačně jmenuje Miréna (snad není název odvozen od dravé ryby murény, jež je jedovatá a člověku nebezpečná, či dokonce od staroslovanské bohyně smrti Morény …). Stav kdy žena uměle přestává menstruovat, je naprosto nepřirozený jak pro ženu a pro její organismus (mění se fyzická i psychická rovnováha), tak je i proti přírodě a zdravému rozumu (nejen z hlediska TČM). Funkce ženy je tím degradována na funkci jakéhosi stroje, který si člověk programuje a přeměňuje k obrazu svému ad libidum čili dle libosti. Ale neporučíme vždy větru dešti a za vše se v životě platí. Důsledky se pak dostavují záhy a odměna není zrovna sladká, neboť po vysazení hormonální antikoncepce se objevují cysty, myomy, endometrióza, neplodnost, hormonální disbalance, ztráta libida … To vše se pak opět „léčí hormony“ a hormonální kruh se nám tak pěkně uzavírá. Hormonální nerovnováha se rozrůstá, jen ten přírůstek do rodiny ne a ne ….
 

Ale proti gustu žádný dišputát!

Každá žena má možnost svobodné volby, zdali chce užívat hormonální antikoncepci nebo zvolí přirozenou metodu.
A když už nelze jinak, tak alespoň užívat hormonální antikoncepci se zachováním pravidelné menstruace (tedy ne hormonální tělíska) s tím, že je třeba předcházet oslabení krve a doplňovat ji tak stravou (játra, vejce, hovězí a kuřecí maso – nejlépe z domácího chovu, špenát, mrkev, datel apod.)
Stejně tak je na místě posilovat a rozprouďovat krev pomocí bylin – napište nám do ePoradny. Byliny se užívají jako jakási prevence pro zmírnění vedlejších účinků hormonální antikoncepce – HAK, jak je ostatně i často pod touto zkratkou uváděna nejen v odborných kruzích (nabízí se kouzlo nechtěného – pověsit ji na HÁK …. )
 

Doplnění:

Dnes již není tajemstvím, že v souvislosti s užíváním antikoncepce dochází k problémům se srážením krve – trombózy a embólie. Proč asi?
Často se stává, že po vysazení antikoncepce nepřichází menstruace. Proč asi? Krev vyschla, zadrhává se a špatně se sráží.
 
Přemýšlejte nad svým zdravím dříve, než nasadíte jakýkoliv lék. Ano, hormonální antikoncepce je lék. Není to žádná neškodná pilulka pro ulehčení našeho sexuálního života. Je to lék se všemi svými žádoucími i nežádoucími účinky.
 

 

Celý článek, z kterého byl čerpán tento text, najdete na:
ProduktyZ naší nabídky
Jemnost nebeské víly patentní medicína

Jemnost nebeské víly (052)

Balení: 100 tablet (30g)
Výrobce: TČM Herbs
Jemnost nebeské víly - bylinná směs...
350 Kč
Koupit
Drmek obecný

Drmek obecný SIBYL 90 cps

Balení: 90 kapslí
Výrobce: Sibyl
Hormony - plodnost - menstruace.
390 Kč
Koupit
Magnesium glycinát SIBYL

Magnesium glycinát SIBYL 90 kapslí

Balení: 90 kapslí
Výrobce: Sibyl
Svaly - hlava - psychika - celkové uvolnění.
315 Kč
Koupit
Volnost svobodného poutníka

Volnost svobodného poutníka (061)

Balení: 100 tablet (30g)
Výrobce: TČM Herbs
Volnost svobodného poutníka - bylinná...
350 Kč
Koupit
Chce-li se vám hodinku poslouchat přednášku na téma Žena a její zdraví, včetně dotazů z publika, tak klikněte na video. Třeba jako kulisa k žehlení či úklidu :-)
 
Přednáška je z Festivalu Evolution v Holešovicích na jaře 2019.
 
A když vás bude bavit, klikněte na tlačítko sledovat, ať vám nic neunikne.
 
Tisknout stránku

Kamenná prodejna v Hradci Králové a odběrní místo v Brně

Skladem máme cca 80% sortimentu, který vidíte na eshopu. Pokud si tedy půjdete pro něco konkrétního, doporučujeme zavolat. Objednávku také můžete provést prostřednictvím e-shopu, kde vidíte dostupnost každého produktu a zadat osobní odběr. My Vás pak sami zkontaktujeme, až bude objednávka připravena k vyzvednutí.
 
 
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Prodejna Hradec Králové
home   Vrchlického 961
500 02 Hradec Králové
(naproti obchodu Baťa - Gočárova třída)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
PA   10:00 - 16:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
Prodejna Brno - Otveřeno od 28.9.2020
 
home   U Červeného mlýna 616/14
612 00 Brno
(prosklený rohový obchůdek, hned naproti Kauflandu)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   10:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
 

Zákon o evidenci tržeb
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.