Co si přibalit na dovolenou?

Dnes je cestování velká pohoda. Když něco zapomeneme doma, tak není problém to kdekoliv cestou dokoupit. Vloni jsme vyrazili na vodu a já zapomněla doma celou hygienickou taštičku. Vyběhla jsem u první zastávky do města a v drogérce nakoupila to nejnutnější. I když to ne úplně odpovídalo mému standardu, ale přežít se s tím dalo. Alespoň jsem se mohla učesat.

Nicméně jsou věci, které jen tak někde nekoupíme a na cestách mohou celkem pomoci. 

Mrkněte na tipy, které jsme pro vás připravili.

Máte vy nějaké osvědčené produkty a rady na cestu? Podělte se s námi.

Dubovky jsou skvělé snad na vše, co se může na cestách stát. Od ošetření odřenin, štípnutí, tak nastříkání do krku, když v něm nedej bože začne na dovolné bolet.

DOBROdruh z aloe využijete na popáleniny od sluníčka, zklidnění štípanců nebo prostě jen zchlazení pokožky ve velkém horku.

Trávící potíže dokáží slušně potrápit. Bylinná směs Šavle malého samuraje se tradičně podává při trávících potížích, které jsou způsobeny při změně stravy nebo podnebí. 

Probioitka na cestu nikdy neuškodí.

Šaolinový olej nám nechybí v domácí ani cestovní lékárničce. Pomůže od namožených svalů, pokud máte aktivní dovolenou. Při aplikaci na spánky, může pomoci od bolestí hlavy, pokud jste na dovolené s dětmi :-) a když třeba ofouknete a budou vás bolest záda, tak masáž šaolinem je zázrak.

Potřebujete-li se zabalit fakt minimalisticky, protože ponesete batoh přes dlouhou hřebenovku, tak vyzkoušejte Mannu na cesty. Lze ji použít jako krém na obličej i na celé tělo, ale tak nádherně voní, že i jako deodorant.

A a tu hřebenovku bych si někde do kapsičky odsypala kapsle hořčíku, které vám pomohou rychleji zregenerovat svaly.

Přírodní opalovací krémy dnes již naštěstí sežene i v běžných drogériích, ale není od věci je mít připravené již s sebou. Někomu stačí 30 SPF a někdo potřebuje 50 SPF.

Trápí vaše ratoleti nevolnosti v autě? Tak můžete vyzkoušet TravelPop lízátka a nebo Bachovky. Konkrétně krizovky prý zabírají skvěle.