7 přírodních tipů, jak na podzim a v zimě posílit imunitu

Jak posílit imunitu na podzim a v zimě? Vyzkoušejte tipy, které fungují

Patříte k lidem, pro které je podzimní a zimní nachlazení stejnou samozřejmostí jako padající listí a první sněhové vločky? Chladné dny jsou pro naši obranyschopnost zatěžkávací zkouškou. Tělo se musí vyrovnávat se změnami teplot, nižšími dávkami slunečního světla a poklesem životní energie. Máme pro vás několik rad, jak posílit imunitu a být zdraví až do jara.

Jak posílit imunitu? Tužte se otužováním

Nemusíte se hned vrhat do nejbližšího rybníka. To by asi vaší imunitě moc neprospělo. Máme na mysli pozvolné a řízené otužování, díky kterému si organismus zvyká na změny teplot. Jde o trénink. A jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti – až se vám příště stane, že se při dobíhání tramvaje zpotíte a pak vás ofoukne, ani to s vámi nehne. Vytvoříte si imunitu silnou jako pancéřové brnění. 

Česnek zlé vyhání, imunitu pohání

Česnek je známé přírodní antibiotikum. Bojuje se záněty a bakteriemi, posiluje imunitu a je skvělou prevencí nachlazení. Někteří z nás nedají dopustit na stroužek česneku každý den. Pokud syrový česnek pro vás není tou pravou lahůdkou, vyzkoušejte česnekovou pomazánku nebo domácí česnečku. Pro ty, kteří nemůžou česnek doslova ani cítit, doporučujeme česnekový olej bez zápachu.
Podzim posílení imunity

Slyšíte? Vaše tělo vám chce něco říct

Jde na mě únava a není mi dobře, ale nemůžu si jít lehnout, mám ještě tolik povinností. Poznáváte se? Děláme to všichni. Naše tělo nám klepe na rameno a říká: Potřebuji si odpočinout a nabrat nové síly. Dopřejte si více spánku. Buďte trochu jako medvěd v zimě. Náš organismus reaguje na kratší dny útlumem. Pokud se mu nepřizpůsobíme, přetěžujeme své možnosti i obranyschopnost, která pak často selhává.

Rakytník má více vitamínů C než pomeranč

Rakytník si získává stále větší oblibu pro svůj vysoký obsah vitamínu C. Céčko často bývá první volbou, když chceme posílit imunitu, a rakytník ho obsahuje požehnaně. Vitamín C je důležitý pro ochranu buněk, podporuje vitalitu a zvyšuje odolnost organismu. Dejte si na zdraví Bio sirup z rakytníku, který je mírně přislazený bio cukrem a medem, takže zachutná i dětem.

Zahřejte se zázvorem

Cítíte, že chlad prostupuje vaším tělem a vy byste se nejraději schoulili pod deku a tam zůstali? Zima umí být opravdu vlezlá. Vyzbrojte se kusem zázvoru, ze kterého připravíte skvělý čaj na zahřátí. Zázvor nastrouhejte nebo nakrájejte na malé kousky, zalijte vařící vodou a nechte 10 minut odstát, poté sceďte. Přidejte citrón a med. Popíjejte šálek každý den a zima si na vás nepřijde. My tady bez zázvoru nedáme ani ránu, koncentrát Rochester GINGER je aktuálně náš nejoblíbenější drink.

Co na posílení imunity doporučuje čínská medicína?

Čínská medicína vychází s tisícileté tradice a je uznávána dodnes. Pro posílení imunity doporučujeme extrakty z hub Shiitake, Reishi, Maitake, Hlíva či Cordyceps, které aktivuje oslabený imunitní systém a zvyšují obranyschopnost organismu. Výsledky vědeckých výzkumů prokázaly přítomnost účinných látek v houbách a potvrdily tvrzení, která se předávají z generace na generaci. V Japonsku jsou dokonce výtažky z houby Shiitake součástí konvenční léčby rakoviny, při které je podpora imunitního systému zásadní.

ImunoBran – když potřebujete opravdu silného spojence

Pokud je narušení vaší imunity natolik závažné, že vitamín C a česnek se zázvorem nemají šanci, vaše potíže jsou chronické a narušují váš pracovní i společenský život, je čas vyzkoušet silnější kalibr. Seznamte se s přípravkem ImunoBran, který je velmi vyhledávaný u onkologických pacientů a získal řadu pozitivních referencí. Imunitní systém aktivuje téměř raketově a jeho výsledky jsou prokázané. Za ImunoBranem totiž stojí léta výzkumů a testů, díky kterým teď může být opravdovou pomocí při závažných poruchách imunity.
Jedná se o čistě přírodní abinoxylanovou sloučeninu (MGN3) obsahující polysacharidovou vlákninu z rýžových otrub, které jsou enzymově modifikovány komplexem japonské medicínské houby Shiitake. ImunoBran nabízíme buď ve formě tablet, nebo v prášku.
 
Přejeme vám krásný podzim a zimu bez nachlazení. Pokud se chcete poradit, jaký přípravek bude pro vaši imunitu nejvhodnější, jsme pro vás v naší online poradně.
Produkty
WELEDA BIO Rakytnikovy sirup
Sleva 10%

WELEDA BIO Rakytníkový sirup 200 ml

Balení: 200 ml
Výrobce: WELEDA
Přírodní zdroj vitamínu C.
Původní cena: 329 Kč
329 Kč
Koupit
Česnekový olej bez zápachu

Česnekový olej bez zápachu 100 cps

Balení: 100 kapslí
Výrobce: SOLGAR
Koncentrát česnekového oleje z 500...
266 Kč
Koupit
rochester-ginger-245ml

Rochester GINGER 245 ml

Balení: 245 ml
Výrobce: Rochester GINGER
Originální nealkoholický nápoj ze zázvoru...
93 Kč
Koupit
ImunoBran PLUS 90 tablet
Top produkt

ImunoBran PLUS + vitamin D3 90 tablet

Balení: 90 tablet
Výrobce: IMUNOTOP CZ
Imunitní systém - energie - odolnost.
795 Kč
Koupit
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.