Oslavy letního slunovratu jako rituál přírodního cyklu. Oslavte je s námi.
Rituály vždy byly běžnou součástí lidských životů. Byla to příležitost se setkávat, spojit se s přírodou a jejími cykly, oslavit, poděkovat či uzavřít nějakou kapitolu. Některé rituály nám zůstaly, jako třeba svatba, narozeniny, Vánoce či Velikonoce, i když mnohdy jejich smysl už ani nevnímáme.
 

Slunovraty patřily vždy k největším oslavám měnící se přírody

Protože i my lidé jsme nedílnou součástí přírody, jsou to i naše oslavy. Jejich začlenění do životů nám může pomoci se zastavit a ujasnit si směr, kam dál. Letní slunovrat je o rovnováze uvnitř nás a je o tématu zevnitř - ven. Teď je ten čas vypustit energii, kterou jsme si střádali a začít realizovat plány, které v nás klíčily. Tento čas trvá do zimního slunovratu, který nás pak vrací do rovnováhy z venku - dovnitř.
 
My #prirodnilekarna bychom vás rádi pozvali na slunovratové oslavy. Rozhodli jsme se je oslavit tancem a pořádáme první ročník festivalu KDYŽ ŽENY TANČÍ.
 
Jste srdečně zváni, ať jste žena či muž.
 
Plakát 2018

O slunovratu

Slunovrat je dnem oslav v mnoha kulturách. O letním slunovratu síla slunce vrcholí, začíná jím období plného léta, sluneční paprsky dopadají kolmo na obratník Raka. Na severní polokouli nastává nejdelší den a nejkratší noc a také astronomické léto.
K letnímu slunovratu patří mnoho tradic, zvyků a v žádné kultuře, kde se slunovrat slaví, nechybí ohně. Slunovrat byl dnem magických obřadů a v cyklu významných dnů stojí letní Slunovrat téměř na vrcholu. Přijďte jej k nám oslavit tancem.
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.