Léto bez chemie aneb proč si vaše pokožka zaslouží přírodní opalovací krémy
Jak vaši pokožku v létě chránit před slunečními paprsky a nezatěžovat ji zbytečnou chemií? Objevte přírodní opalovací krémy, které vytvářejí přirozenou ochranu proti slunečnímu záření a jsou ideální volbou pro dospělé i děti.
 
Přemýšleli jste někdy, jak se má vaše pokožka v létě? Dovolenou si určitě neužívá. Jen si to představte. Hodiny na slunci, namáčení ve slané vodě, až z toho únavou stárne. A k tomu všemu opakované dávky chemického nátěru, který ji na pohodě nepřidá.

Léto je pro naši kůži náročným obdobím

V létě naše pokožka prochází zatěžkávací zkouškou. Je namáhána opalováním a častým koupáním, bývá podrážděná a vysušená. V takovém stavu se její ochranná funkce snižuje, což znamená, že do těla může přes pokožku proniknout větší množství látek. Proto je obzvlášť důležité zvážit, jakou péči ji v létě dopřejeme.
ochrana pred sluncem

Běžné (chemické) versus přírodní opalovací přípravky

Klasické opalovací krémy, které jsou k dostání v drogériích a supermarketech, chrání pokožku před spálením pomocí chemických látek. Tyto látky plní svou funkci, ale pro pokožku mohou být dráždivé a dokonce škodlivé. Například oxybenzon mění vlastnosti pokožky, ta se pak stává propustnou pro další chemikálie obsažené v opalovacích krémech. Další časté chemické složky jako para-amino kyselina benzoová, methylanthranilát, oktylsalicylát, dioxybenzon nebo sulisobenzon společně tvoří chemický koktejl. Ten na pokožce působí několik hodin denně a může vyvolat alergickou reakci.
 
Naproti tomu přírodní opalovací krémy chrání pokožku ne chemicky, ale fyzicky. Co to znamená? Přírodní přípravky obsahují drobné částečky minerálů získaných z přírody. Nejčastěji jde o oxid zinečnatý. Používá se i k výrobě domácí kosmetiky (například domácí zinkové masti). Tyto částečky odrážejí sluneční paprsky, podobně jako zrcadlo, paprsky tak kůží vůbec neproniknou a nemohou ji poškodit. Přírodní opalovací krém vytvoří ochranný štít, který nedráždí pokožku, neucpává póry, nevstřebává se do organizmu a neznečišťuje vodu.

5 hlavních předností přírodních opalovacích krémů

  • Neobsahují chemické složky, na které může pokožka negativně reagovat.
  • Jsou vhodné pro jemnou dětskou kůži, která je méně odolná, než pokožka dospělých.
  • Přírodní složky jsou biodegradabilní a nemají vliv na kvalitu povrchových vod.
  • Ochranné minerální látky se nevstřebávají do organismu.
  • Přírodní opalovací krémy fungují opravdu spolehlivě.

Krémy Dr. Mercola, jako jedny z mála jsou opravdu přírodní

Přírodní opalovací krémy Dr. Mercola pro dospělé i děti neobsahují žádné parabeny, parfémy nebo jiné chemické přísady. Krémy jsou hypoalergenní a vhodné i pro citlivou pokožku. Můžete vybírat mezi ochranným faktorem SPF 15 nebo SPF 30. Obě varianty jsou voděodolné, a to 40 minut mezi aplikacemi.
 

Rozluštění tajemného SPF faktoru

SPF je zkratka z anglického Sun Protection Filter a označuje dobu v minutách, po kterou je pokožka s použitím opalovacího krému chráněna. Výpočet vychází z času, za jaký pokožka začíná bez použití ochranných prostředků rudnout. U každého typu pokožky to může být jiné. Lidé se světlou pletí zaznamenávají první reakci už po deseti minutách, u tmavých typů to může být až po půl hodině.
Předpokládejme tedy, že vaše pleť začne na slunci červenat po 15 minutách. V případě opalovacího přípravku s ochranným faktorem SPF 30 stačí vynásobit 15 krát 30. Výsledek je 450, což znamená 450 minut, tzn.7,5 hodiny. Opalovací přípravek s SPF 30 bude vaši pleť chránit přibližně 7,5 hodiny.
 

Co vlastně pro pokožku znamená opalování

Opálení je obranný proces pokožky, kterým reaguje na sluneční paprsky. Sluneční záření UVA a UVB aktivuje tvorbu melaninu, který je zodpovědný za hnědnutí kůže. Mírné opálení je přirozené, avšak pravidelné a dlouhodobé vystavování pokožky slunci, které vede až ke spálení kůže, je nezdravé, dochází k rychlejšímu stárnutí kůže a v krajních, avšak ne ojedinělých případech, může být příčinou vzniku rakoviny kůže.
 
A závěr? Sluníčko užívejte s mírou a přírodními opalovacími prostředky. Přes poledne (11 - 15 hodin) dopřejte vaší pokožce pauzu ve stínu stromů a nezapomínejte, že klobouk není jen slušivým módním doplňkem, ale také spolehlivým ochránce před úpalem. Mějte krásné léto a úžasnou dovolenou!
ProduktyZ naší nabídky
Mercola - krém na opalování faktor 15 - přírodní opalovací krém

Opalovací krém SPF15 236 ml

Balení: 236 ml
Výrobce: Dr. Mercola
Dr. Mercola přírodní krém na opalování...
559 Kč
Koupit
Anthogenol

ANTHOGENOL® OPC 60 cps

Balení: 60 kapslí
Výrobce: IMUNOTOP CZ
Antioxidant - cévy - krevní oběh.
650 Kč
Koupit
weleda-mleko-na-opalovani-spf-30

WELEDA mléko na opalování SPF30 150 ml

Balení: 150 ml
Výrobce: WELEDA
Opalovací mléko pro citlivou pokožku.
549 Kč
Koupit
zklidnujici gel aloe vera

Zklidňující gel aloe vera a mořské řasy 50 ml

Balení: 50 ml
Výrobce: Soaphoria
Bezvonný hojivý gel je vhodný na ošetření...
137 Kč
Koupit
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.