Seminář Kultivace ženské sexuální energie

Je sex stále takové tabu?

Žijeme v době, kdy si můžeme pustit porno i na mobilu a přesto v nás témata sexu často vyvolávají rozporuplné emoce a obzvláště pro ženy to může být složité téma. Je to z velké části dáno historicky, kdy nás stále trochu pronásleduje křesťanská představa „hříšného těla“ a žena představuje aspekt „prvotního hříchu“. Toto v nás je zakořeněné natolik, že se mnohdy stydíme za své představy, prožitky, touhy a raději je potlačujeme. Od tohoto potlačování již pak je jen krůček k nemocem.
 
Při studiu čínské medicíny jsem narazila na mnoho zdrojů, které se týkají ženské a mužské sexuality. Je zajímavé, že na téma té mužské toho bylo zachováno mnohem více. Mnohá ženská cvičení musela ustoupit do pozadí, protože společnost se stala velmi maskulinní a funkcí ženy bylo stát se svědomitou manželkou a rodičkou dětí mužského pohlaví.   Ženy, které tato tajemství nesly a předávaly dál, byly často pod restrikcí a označovány za prostitutky.
Yin yang symbol
 

Proč to bylo pro muže tak nebezpečné?

Odpověď je jednoduchá. Žena, vědomá si sama sebe a síly své sexuality, je schopna muže naprosto ovládnout. To však nikdy nebylo cílem žádného učení a není to ani téma, které bych chtěla na semináři probírat. Naopak, prvním krokem k obnovení čisté sexuality je odpustit mužům to, co na ženských tělech napáchali a nenechat je to již dělat dál. Milovat je, stejně tak jako sebe.
 

Co bude tedy tématem semináře

Rozhodně to nebude o výuce sexuálních praktik, nebudete muset mluvit o své vagíně či o preferovaných sexuálních praktikách. Nepadne slovo tantra a nebude to ani o léčení nemocí. I když správné využívání sexuální energie může vést ke zmírnění menstruačního krvácení, rozproudění energie v oblasti dělohy a celkovému zlepšení fyzického zdraví.
 
Tématem je pochopení práce s čchi (energií) vznikající při sexuálním aktu, která vede ženy k větší sebedůvěře a schopnosti nalézt sama sebe. Nejde o to stát se tygřicí, ale uvědomit si svůj potenciál.
 
Třeba vám také vysvětlím naše oblíbené rčení, že na chřipku je nejlepší vypotit se na cizím těle. Tato „pověra“ má skutečný základ v tom, jak funguje sexuální energie na imunitní systém.
 
Určitě také kápneme na to, jakou funkci má při sexuálním aktu jazyk a čeho by se žena, v rámci své sexuální praxe měla vyvarovat, aby nevyčerpávala svoji energii a neurychlovala tak stárnutí.
 
Babička mi říkávala, že "Orgasmus je cesta k Bohu". Díky principům čínské medicíny jsem pochopila, jak to myslela.
 
Budu se na vás těšit.
 
Přihlásit na seminář se můžete ZDE.
 
P.S.
 
Kdo najde chybu na obrázku, má u mě na semináři malý dárek.
 
Vaše názory
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.