Kolostrum – znovu objevená síla přírody pro posílení imunity
Je pravděpodobné, že mladší generace výraz kolostrum (mlezivo) neznají. Ale o zázračné síle kolostra by Vám určitě mohla popovídat Vaše prababička z venkova. Ty často podávaly toto „první mléko“ dětem, aby byly zdravé a plné energie.
 

Co je kolostrum

Kolostrum je bílkovina, kterou produkují kravské maminky v době 72 hodin po narození telátka. Tato tekutina obsahuje všechny složky, které zajistí zdraví a energii novorozence (komplex imunitních a růstových faktorů). Dnes víme, že bovinní kolostrum má široké využití v oblasti zdraví dětí i dospělých.
 

Kdy a jak kolostrum působí

Kolostrum se do organismu vstřebává ve střevech, kde také nejsilněji působí. Proto se podává hlavně při nemocích, které jsou spojeny se střevním traktem – především časté průjmy, vředy, a gastritidy. Zároveň má vysoké účinky na imunitní systém a celkovou obranyschopnost organismu, a to díky obsahu imunoglobulínů. Při jeho užívání mizí opakované lehké nemoci (angína, chřipka), zlepšuje se koncentrace a psychomotorický růst organismu. Zlepšují se i reakce na některé alergeny. Pro děti je to tedy ideální přirozený doplněk stravy.
 
Nicméně i dospělí si v něm najdou to své. Pro ženy určitě bud zajímavé, že je kolostrum považováno za studnici mládí. Jeho užívání ocení i senioři, kteří mívají neduhy jako špatné trávení, bolesti kloubů, únava apod.
O tom svědčí např. i tato zkušenost:kolostrum
"S manželem užíváme kolostrum oba. Je nám 75 let a utratili jsme velké množství peněz za preparáty na klouby, srdce, trávení ..... Jednou nám dcera přivezla z USA kolostrum a od té doby neužíváme nic jiného. Téměř mě přestaly bolet klouby, ale hlavně nám není po jídle tak hrozně těžko. A to člověk v 75 letech ocení.."
 
Zajímavou oblastí použití kolostra je ochrana před vedlejšími účinky nesteroidních protizánětlivých léků. Se současným podáváním mleziva se léčebný efekt nesnižuje, avšak mizí zažívací obtíže.
 

Kde kolostrum sehnat

Kolostrum dnes najdete v mnoha doplňcích stravy. Je však velmi složité s v nich zorientovat. Kvalita kolostra se v jednotlivých produktech velmi liší. Různý je i obsah kolostra (tedy účinné látky) v kapslích. Zdánlivě levný produkt se tedy může výrazně prodražit.
Na našich stránkách najdete produkty, které považuji na trhu z kvalitní.
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.