Odpověď terapeuta - WILD YAM

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den. Může přípravek WILD YAM pomáhat i na padání vlasů?

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
pokud je padání vlasů podmíněné nějakou hormonální nerovnováhou, mohl by mít tento přípravek na jejich padání příznivý vliv. Nemám s tím konkrétní zkušenost, ale efekt by tam jistě mohl být zaznamenán.
 
Správné používání přírodních látek je o hledání příčin. PROČ Vám ty vlasy padají. A těch příčin může být několik. 
 
Nedokáži Vám tedy odpovědět, zda konkrétně Vám přípravek pomůže. Nicméně, pokud se u Vás objevuje nějaká hormonální nerovnováha, tak bych to zkusila. Nelze však očekávat efekt po týdnu ani měsíci. Minimální doba podávání by měla být 3 měsíce.
 
S pozdravem


Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
dostala jsem tento produkt doporučený od kamarádky na mé problémy při menstruaci - výrazné PMS, opožďování menstruace a migrény. U produktu však nic takového napsaného není. Je tento produkt na to vhodný?
Děkuji za odpověď.

Odpověď Přírodní lékárna
Přeji dobrý den,
 
u produktu to uvedené není, protože to tam být uvedené nesmí. Dle nařízení EU jsou doplňky stravy a bylinné přípravky určeny pouze pro zdravé lidi, nesmí se tedy uvádět, že by mohly mít jakýkoliv vliv na zlepšení zdravotního stavu.
 
Já osobě s touto bylinou moc nepracuji, ale podle informací, které jsem o ní přečetla, by měla mít přízniví vliv na hormonální nerovnováhu. Obsahuje mimo jiné látku dioscin, která stimuluje tvorbu progestronu. Celkově také podporuje funkci žláz s vnitřní sekrecí, takže lze očekávat příznivý vliv u menstruačních potíží.
 
S pozdravem


Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.