Nadační konto Herminka - Přírodní lékárna

Vážení zákazníci,

děkujeme, že dáváte důvěru právě našemu obchodu. Vážíme si vašeho zájmu o zdraví a díky vašim nákupům můžeme pomáhat dál. Zdraví lidé mohou být tam, kde je zdravá společnost.  

 

Od 1. 5. 2009 jsme zahájili projekt –  Nadační konto „HERMÍNKA“.

Na toto konto ukládáme určitou částku peněz z Vašich nákupů. Tyto peníze pak putují na místa a lidem, kteří to potřebují.  

 

Od spuštění konta jsme celkově přispěli částkou: 138.840,- Kč

 
 
 
30. 11. 2016 jsme přispěli částkou 4000,- Kč Eričce na její léčbu.
 
Eriččina diagnóza zní - Regres vývoje po vakcinaci (Postvakcinační encefalopatie). Její rodiče se velmi snaží, aby jednou byla zdravá holčička a k tomu jsou potřeba speciální lázně alespoň čtyříkrát do roka.
Stránky, na kterých najdete Eriččin příbeh jsou - www.kruckyproericku.cz
 
 

  

16. 9. 2015 jsme přispěli částkou 2500,- Kč osmileté Lindě na její léčbu.
 
Poprosila jsem její maminku, aby příběh Lindy popsala sama.
Lindička se narodila v dubnu 2007 jako zcela zdravé dítko. Před druhým rokem však nastaly zdravotní potíže, které zprvu vypadaly jako reakce na očkování.
Naše finanční a i životní situace je teď dost složitá. Vychovávám sama dvě dcerky, 8 letou Lindu a téměř 5 letou Ellu (otec nehradí výživné vůbec nebo v minimální výši). Linda je držitelkou průkazu ZTP/P. Bylo jí diagnostikováno kombinované postižení-autismus s psychomotorickou retardací, těžká myofunkční porucha, ADHD, dysgrafie, vývojová dysfázie, dysartie, oční vada, špatné držení těla, skoliosa, hrudní kyfosa,vadný svalový korzet. Můj život se již pět let sestává z toho, že stále dokola sháním peníze na pomůcky pro dcerku, na rehabilitace a terapie, které pojišťovna nehradí. Linda má ještě navíc velmi nákladnou bezlepkovou a bezmléčnou dietu. Má doporučeno neuroložkou spoustu terapií, ale ne všechny si můžeme vzhledem k finanční situaci dovolit.
Snažím se, aby měly holčičky hezké dětství a mohly se rozvíjet v tom, co je těší. Linda se zajímá o fotografování.Je tím úplně nadšená, moc ji to baví. Také ráda zpívá, miluje hudbu a divadlo. Poslouchá meditační hudbu od Snatam Kaur a má moc ráda písničky od Karla Gotta. Uplně nejvíc však miluje vážnou hudbu, operu.Carmen,Traviatu,Toccatu, Malou noční hudbu. Poslouchá ji v autě i doma a pak ji sama zahraje na klavír podle sluchu.I na klavír se naučila hrát sama,bez not, bez pomoci. Jezdí na koníkovi, baví ji joga, má ráda přírodu. Linda je velká bojovnice a mockrát to dokázala nejen mě,ale i svému okolí.Na klavír hraje i s vykloubeným palcem.
I přes nepřízeň osudu se Lindička snaží a dělá pokroky. Velké i malé a za všechny jsem vděčná. Jsou to naše malé velké radosti.

Uvádím sem i číslo Lindina účtu: 43-3125370287/0100, pokud byste třeba i vy sami chtěli přispět. Ráda Vám pošlu i kontakty.

 

2. 9. 2015 jsme poslali do 1. Kočičího útulku na Vysočině krmivo a jiné potřeby v hodnotě 2000 Kč. Ani na zvířátka nezapomínáme. Kromě kapsiček, konzerviček a podestýlek jsme přiložili i nějaké bylinné veterinární přípravky.

 
 
 
9. 6. 2015 jsme částkou 4000,- Kč podpořili Nadační fond "Rebečina křídla", který byl založen pro pomoc malé Rebece, která se narodila s nemocí motýlích křídel. Více o jejím příběhu najdete na www.rebecinakridla.cz.
 
 
 
14.5.2014 jsme částkou 3000,- Kč podpořili neziskovou organizaci Spolu dětem (www.spoludetem.cz), která pomáhá dětem vyrůstajícím v dětských domovech a pěstounských rodinách. Zvyšuje jejich šanci postavit se na vlastní nohy. Vizí Spolu dětem je stav, kdy se život dětí vyrůstajících v dětských domovech neliší od dětí vyrůstajících s biologickými rodiči, více než je nezbytně nutné. 
Peněžní prostředky byly využity na projekt Běh s batohem (www.behsbatohem.cz), který je pořádán v rámci činnosti Postav se na vlastní nohy.
  
 

15.3.2014 jsme přispěli částkou 1000,- Kč na projekt ŽIVOT DĚTEM - pomáhají dětským oddělením nemocnic v ČR a zařízením, pečujícím o nemocné, handicapované a opuštěné děti.

 
 

17. 5. 2013 jsme se stali Dobrými anděly (www.dobryandel.cz). 

andel
 
Náš Certifikát DOBRÉHO ANDĚLA.
  • 17.5.2013 - jsme odeslali částku 3000,- Kč. Tuto částku jsme mohli odeslat díky Vašim nákupům. Děkujeme.
  • 25.7.2013 - jsme odeslali částku 2500,- Kč. Tuto částku jsme mohli odeslat díky Vašim nákupům. Děkujeme.
   
 
 

17. 10. 2012  jsme poskytli věcný dar v hodnotě 12.325,- Kč Kojeneckému ústavu v Olomouci. Zařízení, které pracuje s kolektivem dětí, jsme předali produkty z kolostra pro posílení imunitního systému. Kolostrum poskytuje vhodnou nutriční výživu pro děti v jakémkoliv věku. 

 

16. 2. 2012  jsme přispěli Hospicu u Anežky České v Červeném Kostelci částkou: 4120,- Kč

Z toho 120,- Kč byl příspěvek zákazníka (Petr Richter, Intertrans s.r.o.), který se vzdal své slevy a poskytl jí na naše konto. Děkujeme. 

 

21. 11. 2011  jsme přispěli na rehabilitační pobyt Nikolce Hlavinkové (www.nikolcinatouha.cz) částkou 2000,- Kč

 

30.9.2011 jsme přispěli na Babybox v Hradci Králové částkou 3000,- Kč

 

Od 1. 5. 2010 do 30. 4. 2011  jsme oslovili opět hospic. Tentokrát však HOSPIC CHRUDIM, který je v provozu od října 2009. Za tak krátkou dobu však již má mnoho spokojených pacientů a členů rodiny.  

Lůžkový hospic je zdravotnické zařízení pro pacienty s postupujícím nevyléčitelným onemocněním s prognózou několika dnů až týdnů života, zvláště pro ty, kteří si uvědomují blížící se závěr života, nechtějí zemřít osamoceni, a kteří nemohou pro závažnost příznaků strávit závěr života doma. Více najdete na www.smireni.cz
Za dobu naší spolupráce jsme přispěli částkou 22.140,- Kč
Podpořit tento hospic můžete také zasláním dárcovské SMS. DMS (mezera) HOSPICCHRUDIM na číslo 87777. Přispějete tak částkou 27,- Kč (cena DMS je 30,- Kč).
Vaše pomoc je velmi potřebná. Finanční prostředky budou použity na zlepšení péče o těžce nemocné a umírající. 
 

Od 1. 5. 2009 do 30. 4. 2010  jsme spolupracovali s  Hospicem Anežky České v Červeném Kostelci.  Pro tuto spolupráci jsme se rozhodli na základě velmi dobrých referencí na toto zařízení. Peníze tam vložené skutečně putují na profesionální a citlivou péči o těžce nemocné.

Za dobu naší spolupráce jsme přispěli částkou 73.255,- Kč 
nadační konto
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.