Mistrem sám sobě

Mistrem sám sobě

Toltécký průvodce po osobní svobodě.

Skladem

Data vložená do tohoto formuláře jsou přísně důvěrná. Vyplněním a odesláním souhlasíte se zpracováním vložených údajů.
 
V rámci nového nařízení EU - GDPR nám poskytujete citlivé informace o vašem zdravotním stavu, což vyžaduje váš vědomý souhlas se zpracováním těchto údajů.
 
Abyste věděli s čím souhlasíte, zde je popis jak takové zpracování u nás probíhá. Formulář přijde na email Mgr. Jany Kubíčkové. Tam je do doby, než na něj odpoví a ihned poté je vymazán. Vzhledem k tomu, že odpovídá z emailu, zůstává viset v odeslané poště. Na vaši žádost jej odtamtud můžeme kdykoliv vymazat. Automaticky to však neděláme. Doručená data jsou nějakou dobu také v systému eshopu, odkud jsou pravidelně vymazávána - automaticky. Nemáme jakýkoliv zájem tyto informace schraňovat.
Více o ochraně osobních údajů na tomto eshopu najdete ZDE.
 
Pokud se vám po přečtení všech těchto nutných formalit nepřitížilo, pošlete nám váš dotaz. 
 
Dříve jsme dotazy a odpovědi po souhlasu zveřejňovali, aby byli přístupné i ostatním (dost často se opakují). To však již dělat nemůžeme. To ale nevadí, to nejdůležitější tam již je z dob před GDPR. 
 *
 *
 *
Další souhlasy či nesouhlasy
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Popis

Mistrem sám sobě

Autor: Don Miguel Ruiz jr.
 
Každý z nás žije ve svém osobním snu a všechny naše sny dohromady vytvářejí sen planety. Na to bychom neměli zapomínat, jinak se staneme obětí přesvědčení, že nemáme život dostatečně pod kontrolou.
 
Kniha Mistrem sám sobě vysvětluje, jak člověk může procitnout, osvobodit se od iluzí příběhů a žít v souladu se svou opravdovou podstatou.
 
Vydáno: 2017 
Počet stran: 176
Překlad: Věra Klásková
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7549-146-6
 
 

Ukázka z knihy 

Domestikace

Dovolte, abych vám podstatu domestikace objasnil na jednoduchém příběhu.
Představte si zhruba osmileté dítě, které obědvá u babičky, babička uvařila polévku. Vnuk s babičkou sedí a povídají si, mají radost z toho, že jsou spolu a mají se rádi.
Když chlapec sní trochu polévky, uvědomí si, že je sytý.
"Ten zbytek už nechci, babi. Už nemám hlad."
"Musíš tu polévku sníst všechnu chlapče," odpoví babička.
Ať už máte sami děti nebo ne, je vám jasné, oč se babička snaží. Její záměr je chvályhodný, chce vnoučka přimět, aby polévku dojedl, a měl tudíž dostatek živin. Když hoch odmítá, babička se ho k tomu, aby snědl ještě trochu, snaží přesvědčit tak, že mu nabízí odměnu. Tohle je první nástroj domestikace.
"Musíš tu polévku dojíst," říká mu. "Když ji sníš, porosteš a zesílíš - budeš jako Superman!"
Jenže vnuk je neoblomný. "Ne, už nemám hlad." trvá na svém. "Zrovna teď jíst nechci."
Dítě jednak nemá hlad, jednak si vychutnává pocit, že se prosazuje - připadá si natolik silné, aby řeklo NE, aby vyjádřilo vlastní vůli.
Stejný pocit moci může mít i tehdy, když přitakává tomu, co udělat chce, a připadá mu dobré říci ANO.
Takhle se malé děti (včetně nás, když jsme byli malí) učí, jsou moc má záměr - učí se to pomocí přitakání či odmítnutí, tedy vyslovením slov ANO nebo NE.
Nakonec se dovrší míra babiččiny trpělivost, takže když na chlapce nezabírá pomyslný cukr, babička ve snaze vnutit mu svou vůli sáhne po pomyslném biči. Po vzoru mnoha jiných rodičů a prarodičů překročí hranici úcty k rozhodnutí dítěte a uchýlí se k trestu - v tomto případě jde o pocit provinilosti a studu, což je druhý nástroj domestikace.
"Víš ty vůbec, kolik je na světě dětí, které nemají co jíst? Spousta jich hladoví! A ty bys jídlem klidně plýtval! Plýtvat jídlem je hřích!"
Chlapec si začne dělat starosti ....
Velikost balení
176 stran - vázaná s přebalem
Značka
Knihy
Mistrem sám sobě - Don Miguel Ruiz jr.

Mistrem sám sobě