Dostupnost

Značky

Naposledy prohlížené produkty

Šestinedělí

ŠESTINEDĚLÍ, aneb čas poporodní

Šestinedělí je období po porodu, které má velmi důležitý význam v mnoha směrech. Z pohledu fytoterapie se věnuje pozornost především oživování a doplňování krve, což vede ke stabilitě a nabytí energie. Ženské tělo se srovnává s náročným výkonem při porodu, hormonálně se ustaluje a ženské orgány se vracejí do své obvyklé podoby (již nejsou v jiném stavu).
 

Co může v šestinedělí nastat

Zadržení očistků nebo naopak přetrvává jejich výtok. Objevuje se krvácení z pochvy, které může být delší než je zdrávo a pak vyčerpává. Někoho může potkat obtížené močení, zácpa, bolest břicha, nadměrné pocení, motání hlavy a také poporodní deprese (psychóza). Důležité je také se správně "rozkojit". Vše má nějakou příčinu a vždy lze nějak zasáhnout bylinami, homeopatiky či akupunkturou. 
 

Co je v šestinedělí nejdůležitější

1) Je to období, kdy se rodina (matka a otec) sžívá s rytmem miminka. Doposud vás slyšelo zevnitř. Zná rytmus tlukotu srdce, ale váš hlas je najednou jiný. Hodně si jej přikládejte na hruď (to platí pro oba rodiče). Dítko tak bude klidnější a bude se cítit v bezpečí. Mnohem lépe a rychleji se tak všichni na novou situaci aklimatizují.
2) Pro maminku by to mělo být ještě obdobím odpočinku a načerpávání energie na následující čas. Hormony jedou na plné obrátky a vy máte energie na rozdávání. Tak si ji nechte pro sebe, a co nejvíce odpočívejte (s miminkem na hrudníku). Návštěvy a další radosti si nechte až po těchto 6 týdnech.
 
Při používání každodenní kosmetiky mějte jistotu, že se k vašemu děťátku nedostane velké množství nežádoucích syntetických látek.
 
Vhodně zvolená kosmetika a byliny mohou pomoci v zavinování dělohy, podpořit hojení, harmonizovat hladinu hormonů v krvi a pomoci při potížích s kojením. 
 

Je to období bouře hormonů, tak to tak berte. Nesnažte se usmívat, když to nejde. Pro vás ostatní - pomáhejte jak jen to jde a pokud už musíte jít na návštěvu, tak s sebou vždy nenadýmavé jídlo a zůstat maximálně 20 minut.

 
 
Filtrovat podle

Dostupnost

Značky