Přírodní lékárna
Domovská stránka Lékárna z přírody MAGAZÍN Lékárna z přírody Pásový opar - jak ho vyřešit pomocí přírodní lékárny

Pásový opar - jak ho vyřešit pomocí přírodní lékárny

PÁSOVÝ OPAR (Herpes zooster)

Pásový opar je bolestivé onemocnění způsobené virem varicela (virus, který vyvolává i plané neštovice). Jedná se o velmi bolestivé onemocnění, které je nakažlivé. Vznikne především v době, kdy je oslaben imunitní systém. Velmi často se pásový opar obejví po stresovém období.
 
Pokud proděláte plané neštovice virus nezahyne, ale přežívá v nervových buňkách. Při oslabení organismu se může reaktivovat a způsobit pásový opar – ten se vyznačuje bolestivými shluky puchýřků na kůži. Nejčastěji je postižena kůže břicha, hrudníku či zad, ale může dojít k výsevu kdekoliv na těle.
 
Pásový opar je přenosný, avšak u lidí s normálně fungujícím obraným systémem nevyvolává žádné příznaky nemoci. Pásový opar je také méně infekční než nakažlivost planých neštovic.
Předpokládá se, že virus, který je příčinou pásového oparu, se revitalizuje v okamžiku, kdy je náš imunitní systém oslaben – věkem, stresem, různými nemocemi či užíváním léků. Doposud však není známo, co vede ke změně v chování viru a vyvolání příznaků.  
Pásový opar

Příznaky pásového oparu

Pásový opar postihuje především starší a oslabené jedince, u kterých se projevuje nejčastěji svěděním, výsevem drobných puchýřků, zarudnutím kůže, celkovou únavou, horečkou. Před vznikem pásového oparu může nemocný také pozorovat bolesti v té části těla, na které se později projeví vyrážka.
 
Po několika dnech (až 3 týdnech) puchýřky zasychají a mění se ve strupy, u některých lidí však i v tomto stadiu může přetrvávat bolestivost, protože jsou zasaženy nervy.

Komplikace, které mohou nastat při výsevu pásového oparu

Postherperpetická neuralgie - přetrvávající bolestivost v postižené části těla, i několik měsíců po odeznění vyrážky.
Zánět oční rohovky při postižení oka (nebezpečí oslepnutí).

Léčba pásového oparu

Podávají se protivirové léky - acyklovir (např. Zovirax) v tabletách, v těžkých případech intravenózně.
Na lokální ošetření se používá mast s obsahem idoxuridinu.
Někdy je nutné nasadit léky proti bolesti.

Doplňková léčba pásového oparu

Berte prosím na vědomí, že se jedná o bylinné preparáty - postup na těchto stránkách nesmí nahrazovat návštěvu lékaře. Jejich nasazení je na vašem vlastním zhodnocení. Jedná se o doplňkové preparáty.
 
Doplňky přírodního charakteru se začínají používat především po zahojení puchýřků (poté co zaschnou). Nicméně imunitní systém je dobré začít podporovat ihned, jakmile se pásový opar objeví. Posílený imunitní systém dokáže s pásovým oparem účiněji bojovat. Lépe se pak hojí a problém odezní mnohem dříve.
Suplementární (doplňková) léčba by měla obsahovat jak lokální ošetření postiženého místa, tak prostředky užívané vnitřně k posílení imunitního systému a lepšímu hojení zanícené kůže a nervů. Prioritou je ždy posilování imunitního systému i po konečném doléčení. Jak bylo výše popsáno, pásový opar postihuje oslabené jedince. Může to nastat po dlouhodobém stresu, který prokazatelně snižuje imunitu nebo po nějaké nemoci, kdy je organismus vyčerpaný.
 
Balíček produktů, které jsou vhodné při výsevu pásového oparu najdete v kategorii Dárkové balení a AKCE.
 
Na lokální ošetření doporučujeme především přípravky s obsahem propolisu.
Tisknout stránku

Kamenná prodejna v Hradci Králové a odběrní místo v Brně

Skladem máme cca 80% sortimentu, který vidíte na eshopu. Pokud si tedy půjdete pro něco konkrétního, doporučujeme zavolat. Objednávku také můžete provést prostřednictvím e-shopu, kde vidíte dostupnost každého produktu a zadat osobní odběr. My Vás pak sami zkontaktujeme, až bude objednávka připravena k vyzvednutí.
 
 
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Prodejna Hradec Králové
home   Vrchlického 961
500 02 Hradec Králové
(naproti obchodu Baťa - Gočárova třída)
map-maker   Zobrazit na mapě >

Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT   Poradny - na objednání
PA   Poradny - na objednání
Odběrné místo Brno
 home     
Jana Babáka 2733/11
612 00 Brno
(administrativní budova - Budova E, kancelář 308)
 map-maker Zobrazit na mapě >
 
Otevírací doba 
PO  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
UT  10:00 - 17:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ST   9:00 - 18:00 (12:00 - 12:30 polední pauza)
ČT   Dle telefonické dohody
PA   Dle telefonické dohody

Zákon o evidenci tržeb
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.